Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Poznaliśmy Ludzi Roku 2011


Mariusz Prudel, Stanisław Słowik i Zespół Wokalny 6na6 – to laureaci Konkursu Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2011.Nagrody w Konkursie Człowiek Roku Rybnik.com.pl przyznawane są w 4 kategoriach: Kultura, Sport, Biznes i Nagroda Internautów. W pierwszych trzech kategoriach laureatów wybiera kapituła konkursu, a o Nagrodzie Internautów decydują w głosowaniu czytelnicy Rybnik.com.pl.

 

W tym roku aż dwie statuetki trafiły do wokalistów Zespołu 6na6. Rybnicki zespół wygrał głosowanie internautów, zyskał też uznanie kapituły, która przyznała grupie nagrodę w kategorii Kultura.

 

- Chciałem podziękować kapitule, że zauważyła nasze dokonania oraz osobom, które startowały w tym konkursie. Naprawdę jesteście Państwo świetnymi ambasadorami kultury i uważamy, że to grono jeszcze bardziej nobilituje naszą nagrodę - mówił Michał Myszor.

 

W kategorii Kultura, prócz zespołu 6na6, nominowani do tytułu Człowieka Roku byli: Martyna i Andrzej Czechowie z zespoły Chwila Nieuwagi, Aleksandra Holesz i Bernadeta Pander z Grupy Wahadło, Adam Mokrus i Marek Szołtysek.

 

W kategorii Sport bezapelacyjnie zwyciężył nasz „eksportowy” zawodnik, siatkarz plażowy Mariusz Prudel. Przypomnijmy, Mariusz dzięki fantastycznym wynikom w 2011 roku, razem z Grzegorzem Fijałkiem uzyskał kwalifikację olimpijską i w sierpniu będzie reprezentował nas na igrzyskach w Londynie. Laureat nie mógł być obecny na gali finałowej, ponieważ przebywa na obozie przygotowawczym na Wyspach Kanaryjskich. W jego imieniu statuetkę odebrał prezes TS Volley Rybnik – Roman Pinoczek.

 

–  Dziękuję kapitule i wszystkim tym, którzy wspierają siatkówkę. Mariusz na pewno się ucieszy. Zaraz po imprezie będę do niego dzwonił. Obecnie Mariusz solidnie przygotowuje się do igrzysk olimpijskich. Jeżeli będziemy za niego trzymać kciuki, i Rybnik, i cała Polska, to na pewno pokaże się z jak najlepszej strony. Po cichu marzymy wszyscy o medalu olimpijskim – mówił Roman Pinoczek.
 
Do tytułu Człowieka Roku w kategorii Sport ponadto nominowani byli: Bartłomiej Bednarczyk, Elżbieta Figura, Jerzy Makula i Agata Perenc.

 

Kapituła Konkursu duże dylematy przy wyborze laureata miała w kategorii Biznes. Z zacnego grona nominowanych, w którym byli: Józef Kuśka – prezes firmy Prefrow, Stanisław Lorek – prezes Spółdzielni Rzemieślniczej Wielobranżowej, Henryk Pierchała – właściciel Piekarni Pierchała, Marian Uliarczyk – właściciel salonu Peugeot Uliarczyk i Stanisław Słowik – prezes firmy Aksel, kapituła tytuł Człowieka Roku 2011 przyznała ostatniemu z nich. Stanisław Słowik nie krył zaskoczenia.

 

Ta nagroda to dla mnie naprawdę ogromny zaszczyt i nobilitacja, ale nie sam na nią zasłużyłem. Dziękuję mojej małżonce, dzięki której trzydzieści kilka lat temu zostałem rybniczaninem i do tej pory ani przez chwilę tego nie żałowałem. Dziękuję mojemu wspólnikowi, z którym w 1990 zakładaliśmy firmę Aksel, bo bez tej firmy nie mógłbym realizować moich marzeń i credo życiowego. I wreszcie szczery i głęboki ukłon w stronę władz miasta za to, że Rybnik, w którym mieszkamy, jest tak wspaniałym i rozwijającym się miastem. W takim mieście chce się żyć i pracować  – mówił Stanisław Słowik, odbierając nagrodę.

 

Gala finałowa Konkursu odbyła się w Domu Rzemiosła, którego gospodarzem jest Cech Rzemiosł oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości.Gala Człowiek Roku rybnik.com.pl - fot. D. Gajda.
Laureaci Konkursu Człowiek Roku Rybnik.com.pl. Fot. Dominik Gajda.

 

Źródło: Redakcja Rybnik.com.pl


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2012-02-29

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Żal wystarcza sam sobie, ale aby osiągnąć prawdziwą radość, trzeba ją z kimś podzielić.
(M. Twain)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt