Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Rybnik zaprezentował się w Cannes


Z początkiem  marca Rybnik po raz kolejny zaprezentował swoją ofertę inwestycyjną na Międzynarodowych Targach Nieruchomości MIPIM 2012, organizowanych we francuskim Cannes.Udział w targach był okazją do prezentacji oferty inwestycyjnej Rybnika oraz do bezpośrednich rozmów z potencjalnymi inwestorami i przedstawicielami firm. Na targach prezentowane były tereny inwestycyjne położone w pobliżu Autostrady A1 oraz planowanej drogi Pszczyna-Racibórz.

 

Podobnie jak w trakcie wcześniejszych imprez targowych, sporym powodzeniem cieszył się stół multidotykowy, za pomocą którego potencjalni inwestorzy mieli okazję dokładnie obejrzeć tereny inwestycyjne w Rybniku oraz ewentualne koncepcje ich zagospodarowania.

 

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się lot wirtualny po Rybniku - interaktywne narzędzie, pozwalające uczestnikom na samodzielne poruszanie się po wirtualnym mieście, na podobnej zasadzie, jak to funkcjonuje w grach komputerowych. Zwiedzający w ten sposób Rybnik mieli więc okazję zobaczyć i ocenić lokalizację promowanych gruntów, a także poznać propozycje ich wykorzystania. Aplikacja daje realistyczne wyobrażenie całego przestrzennego kontekstu nieruchomości inwestycyjnych, w pełni prezentując ich autentyczne walory.
Cannes
Stoisko Rybnika w Cannes (kliknij, żeby powiększyć). Fot. Urząd Miasta Rybnika

  

Na targi w Cannes, przyjeżdżają inwestorzy, architekci, firmy i koncerny międzynarodowe, grupy hotelowe, reprezentacje miast i regionów, by rozmawiać o wspólnych przedsięwzięciach, projektach i inwestycjach. Atutem tej największej imprezy targowej na świecie jest jej wysoka ranga wśród podobnych wydarzeń, bardzo duża liczba uczestników i wystawców, a przede wszystkim możliwość kontaktu na nieformalnych spotkaniach.

 

 „Na targach bardzo wyraźnie było jednak widać trwający kryzys ekonomiczny – podkreśla zastępca prezydenta Rybnika Michał Śmigielskibyło to zauważalne zarówno w mniejszej niż w poprzednich latach ilości wystawców, ale i, co ważniejsze, znacznie mniejszej ilości inwestorów.”

 

Warto dodać, że - jak podkreślali uczestnicy targów - Rybnik został zauważony jako miasto, które promuje się systematycznie i konsekwentnie, co roku przedstawiając nową ofertę inwestycyjną. Ważne znaczenie miała też lokalizacja naszego stoiska,  w bezpośrednim sąsiedztwie innych miast Górnego Śląska, co dało możliwość zaprezentowani się jako część ważnego, rozpoznawalnego regionu.

  


Cannes
Fot. Urząd Miasta Rybnika

  

Udział w Targach MIPIM w Cannes był częścią kampanii „Rybnik – miasto wysokich lotów”, promującej tereny inwestycyjne, w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

  

Więcej o projekcie na stronie projektu www.inwestuj.rybnik.eu
  


Cannes
Fot. Urząd Miasta Rybnika
Program regionalny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2012-03-12

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Panować nad sobą - to najwyższa władza.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt