Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kulturalny informator na kwiecień


Zapraszamy do przeczytania Kulturalnego Informatora na kwiecień. W numerze coś dla siebie znajdą na pewno pasjonaci teatru, miłośnicy podróży i fotografii oraz amatorzy różnych gatunków muzycznych.Kwiecień zapowiada się naprawdę ciekawie. Czeka nas sporo emocji, których dostarczą zwłaszcza gwiazdy znane w polskim świecie artystycznym.

 

Prawdziwą gratką dla miłośników sztuki będą Dni Teatru STU, które 25 i 26 kwietnia będą się odbywać w naszym mieście. W Teatrze Ziemi Rybnickiej wystawione zostaną dwa znane spektakle. Najpierw zobaczymy „Zemstę” Aleksandra Fredry, drugiego dnia wystawiony zostanie zaś „Król Lear” Szekspira. Na scenie zobaczymy m.in.: Daniela Olbrychskiego, Olka Krupę, Jerzego Trelę i Beatę Rybotycką.

 

Ciekawym wydarzeniem będzie z pewnością spektakl muzyczno-taneczny „To nie koniec świata”, który przygotowali artyści związani z naszym miastem. Kanwą spektaklu, którego premierę zaplanowano na 20 kwietnia, jest poezja Czesława Miłosza.

 

Niesamowite widowisko czeka fanów muzyki Jimiego Hendrixa, jednego z najwybitniejszych gitarzystów na świecie. 22 kwietnia na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej największe przeboje artysty zabrzmią w symfonicznych aranżacjach. Ale to nie jedyna muzyczna atrakcja. 19 kwietnia w klub VIP wystąpi Fokus – jeden z najbardziej znanych polskich producentów i hip-hopowców. 20 kwietnia w Art Cafe będzie można zaś posłuchać muzyki z pogranicza rocka i elektroniki – zagra śląska formacja Starvin’ Marvin.  Koncerty zespołów inspirujących się folkiem ukraińskim, bałkańskim i polskim oraz slideshow Jacka Komorowskiego złożą się na artystyczny wieczór, zatytułowany „Tęsknota za wschodem” – muzyka i fotografia... Zainteresowanych zapraszamy 15 kwietnia do Domu Kultury Chwałowice.

 

Nie zabraknie także ciekawych spotkań, wystaw i projekcji. „Kirgizja i góry Tien Szanu – wyprawa na Chan Tengri 7010 m n.p.m.” to tytuł wystawy, którą od 19 kwietnia oglądać będzie można w galerii Rybnickiego Centrum Kultury. O podróżach do Tajlandii, Wietnamu, Kambodży i Laosu będą opowiadać 13 kwietnia w Domu Kultury Niedobczyce amatorzy egzotycznych wędrówek – Ewa i Tadeusz Marcolowie.

 

Najlepsze filmy prezentowane na Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka” zobaczyć można będzie 15 kwietnia w Domu Kultury Boguszowice w ramach kolejnej odsłony cyklu „Spotkanie z kinem offo-wym”.

 

Więcej o tych i innych atrakcjach kulturalnych przeczytają Państwo w kolejnym numerze Kulturalnego Informatora, dostępnym m.in. w rybnickich klubach, księgarniach, domach kultury oraz dodawanym do Gazety Rybnickiej.


Przypominamy, że informacje o ciekawych imprezach dziejących się w Rybniku przesyłać można do Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Rybnika, e-mail: infokultura@kultura.rybnik.eu,  tel. 32 43 92 300.Program regionalny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2012-04-02

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Szczęście to łza, którą się otarło i uśmiech, który się wywołało...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt