Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Biblioteka zaprasza


Już po raz dziewiąty rybnicka biblioteka włączy się w obchody Tygodnia Bibliotek, który w tym roku będzie się odbywać w dniach od 8 do 15 maja. Tegoroczna edycja przedsięwzięcia organizowana jest pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze!”Tydzień bibliotek to akcja zainicjowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Celem przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa, popularyzacja bibliotek, ich pracy i osiągnięć jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego oraz kulturalnego Polaków.

 

Hasło imprezy nawiązuje do Euro 2012 – „Biblioteka ciągle w grze!”. Kilka bibliotek organizuje spotkania z piłkarzami (m.in. z Darkiem Dudkiem), odbędą się również wystawy prezentujące piłkarskie akcesoria. Ciekawie zapowiada się spotkanie z Maciejem Przygodą, akredytowanym fotografem sportowym. Jest on autorem mającej miejsce w filii nr 4 wystawy pt. „Nie tylko dla kibiców”, podczas której będzie można zobaczyć zdjęcia dokumentujące największe wydarzenia piłkarskie w kraju.

 

Czekają nas spotkania z ciekawymi pisarzami. Dzieci będą mogły osobiście poznać ulubionych autorów książek – Ewę Chotomską, Barbarę Gawryluk, Pawła Beręsewicza. Najmłodsi wezmą udział w licznych konkursach i zabawach ruchowych oraz poznają bibliotekę podczas wycieczek.

 

Atrakcyjnie zapowiada się zabawa plenerowa pt. „Zagraj z nami. Biblioteka na trzepaku”, która odbędzie się w dniach 7-9 maja na boisku przy ul. Orzepowickiej. Będzie to duża impreza organizowana przez 3 filie (nr 2, 6, 18) Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, znajdujące się w dzielnicy Maroko Nowiny. Impreza adresowana jest do przedszkolaków. Na boisku pojawi się kilkaset dzieci, które poznawać będą tajemnice książek. Dzieci w strojach bajkowych będą odgrywać spektakle na podstawie różnych bajek. Uczestnicy będą mogli nauczyć się podstaw tańców latynoamerykańskich, w specjalnie przygotowanych dla najmłodszych aranżacjach. Podczas spotkania bibliotekarze będą czytać bajkę o Kaczce Dziwaczce. Lektura będzie okraszona licznymi zabawami. Celem całej imprezy jest pokazanie atrakcyjności czytania, zachęcenie najmłodszych do poznawania magicznego świata bajek. Dzięki temu dzieci dowiedzą się, że czas spędzony z książką w ręku nie jest czasem straconym.

 

Miłośnicy fantastyki powinni pojawić się 12 maja na pikniku organizowanym w dzielnicy Paruszowiec-Piaski. Dzięki funkcjonującemu w filii nr 4 Kołu Miłośników Fantastyki pojawi się tam wiele  przybyszów ze światów fantasy. Zapewnią oni wiele budzących emocje atrakcji. Odbędą się liczne pokazy, do dyspozycji będzie Pokój Gier, strzelnica łucznicza oraz strzelnica ASG (bezpiecznych replik broni palnej). Z okazji zbliżającego się Euro 2012 brodate krasnoludy, zachmurzeni magowie, dzicy barbarzyńcy i dzielni rycerze również pokażą sportowego ducha, organizując mecz fantasy.

 

Warto przypomnieć, że tradycyjnie, w ciągu całego maja w bibliotece obowiązywać będzie amnestia. Wszyscy spóźnialscy mogą oddać książki bez żadnych konsekwencji finansowych!

 

Szczegółowe informacje dotyczące Tygodnia Bibliotek dostępne są na stronie www.biblioteka.rybnik.plTydzien BIbliotek_plakat_300 dpi.jpg

Źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2012-05-07

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza.
(Paul Claudel)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt