Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Juwenalia Rybnik 2012


Dni od  9 do 11 maja upłyną w naszym mieście pod znakiem studenckich imprez kulturalnych i sportowych. Wszystko za sprawą tegorocznych juwenaliów.Celem juwenaliów jest promocja kultury akademickiej oraz integracja środowiska studenckiego, młodzieży i mieszkańców regionu.

 

Tegoroczne studenckie świętowanie rozpocznie się w środę, 9 maja Akademickim Dniem Sportu, inicjatywą, która stwarza młodym ludziom możliwość zrealizowania potrzeby relaksu, odreagowania i zregenerowania sił.

 

Dzień drugi Juwenaliów (10 maja) otworzy korowód Studentów do Urzędu Miasta Rybnika. Następnie na terenie Kampusu przy ul. Rudzkiej odbędzie się Piknik Studencki, podczas którego organizatorzy również przewidują niemałą ilość atrakcji.

Od godzin popołudniowych studenci przeniosą się na Rynek, gdzie odbędą się pokazy tańca break dance, warsztaty zumby oraz pokaz malarstwa ulicznego. Następnie studenci oraz mieszkańcy będą mieli możliwość wysłuchania koncertów zespołów wyróżnionych podczas Juwenaliowego Amatorskiego Przeglądu Artystycznego JAPA (zespoły: Averside, Substancja oraz Queen of Spades).

 

Trzeciego dnia (11 maja) na scenie rybnickiego Kampusu tradycyjnie odbywać się będą koncerty plenerowe. Szereg występów rozpoczną laureaci przeglądu JAPA (zespoły Ossa oraz Absynth). Muzyka pierwszego z wymienionych zespołów określana jest jako rock posiadający wiele głębokich przekazów – uczestnicy koncertu mogą liczyć nie tylko na świetną zabawę, ale również na poczucie artystycznego piękna. Z kolei muzyka, którą prezentuje Absynth, to połączenie dużej dawki elektronicznych brzmień i ciężkich gitar. Na scenie rybnickiego Kampusu pojawi się także zespół PomaU, który wykracza poza tradycyjnie rozumiany hip-hop, a z mozaiki stylów, wśród których doszukać można się zarówno funku, jazzu, jak i progresywnego rocka, kipi niepowtarzalna, pozytywna energia. O godzinie 19:00 nastąpi oficjalne rozpoczęcie Koncertu Akademickiego, po którym na scenie pojawią się główne gwiazdy wieczoru. Jedną z nich będzie zespół Happysad, którego styl najczęściej określany jest jako mieszanka rocka alternatywnego i gitarowego, przez co z pewnością zauroczy brać studencką. Mając wzgląd na mieszkańców naszego miasta, organizatorzy przygotowali nowatorski koncert zespołu Bracia, któremu towarzyszyć będzie Filharmonia Rybnicka.


- Tego typu wydarzenie podczas obchodów Dni Studenta w naszym mieście organizowane jest po raz pierwszy. Mocne, rockowe brzmienia połączone z kojącym dźwiękiem smyczków. Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Juwenalia Rybnickie! – zachęcają do udziału w imprezie studenci.

 

Więcej informacji o juwenaliach na oficjalnej stronie imprezy.

 Zespół Bracia będzie największą gwiazdą tegorocznych juwenaliów. Fot. Bracia..jpg
Zespół Bracia będzie największą gwiazdą tegorocznych juwenaliów. Fot. Bracia.

Źródło: Organizatorzy


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2012-05-07

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Ludziom przydałby się czasem dzień wolny od życia...
(Św. Augustyn)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt