Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Industriada tuż tuż


30 czerwca w miastach województwa śląskiego obchodzone będzie Święto Szlaku Zabytków Techniki czyli Industriada 2012. W ramach przedsięwzięcia przygotowano sporo atrakcji, także na terenie Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Niewiadomiu.Industriada to doskonała okazja do tego, by zaprezentować historyczne i architektoniczne walory obiektów tworzących Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

 

Na terenie Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Niewiadomiu 30 czerwca zaplanowano następujące wydarzenia: 

 • godz. 15.00 - rozpoczęcie Industriady hejnałem górniczym na cztery strony świata z punktu widokowego oraz rozwinięcie z okien wieży 20 metrowych pomarańczowych flag symbolizujących Szlak Zabytków Techniki.
 • 15.00-16.00 - przemarsz i występ Orkiestry Dętej KWK Chwałowice.
 • 15.30 - wyjazd rowerzystów Klubu Sokół z Radlina z przekazem pozytywnej energii do Muzeum Energetyki w Łaziskach.
 • 15.30 - 18.30 - zwiedzanie z przewodnikami kompleksu powierzchni oraz Punktu Widokowego
 • 15.00 - 18.00 - wystawa prac modeli kartonowych pt.: „Budownictwo Przemysłowe''
 • 15.00 - 18.00 - wystawa fotograficzna 3D, Polski Klub Stereoskopowy
 • 15.00 - 20,00  - animacje dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych - Clown Dyzio (malowanie buzi, robienie zwierząt z balonów, konkursy z nagrodami, trampolina, zamki dmuchane)
 • 16.00 - prelekcja połączona z prezentacją filmową o kopalni
 • 17.00-19.00 - Harcerskie Bractwo Szczudlarskie (przedstawienie, warsztaty dla wszystkich chętnych – nauka chodzenia na szczudłach)
 • 16.30 - pokaz sprawności strażackiej przez jednostkę Ratownictwa Gaśniczego Państwowej Straży Pożarnej z Rybnika
 • 17.30 - występ grupy breakdance ''Oczy Ważki'' oraz warsztaty z nauką tańca dla wszystkich chętnych.
 • 19.00-22.00 - muzyczny pojedynek - Kapela ze Śląska im. Józefa Poloka kontra zespoły hip-hopowe Bu (MaxFloRec) & HK Rufijok (Protest Song) oraz zabawa taneczna.

Stowarzyszenie Zabytkowej Kopalni ''Ignacy'' zaprasza także do udziału w konkursie na Projekt Pamiątki z Niewiadomia lub Kopalni ''Ignacy'' (więcej tutaj).


Ciekawe inicjatywy zaplanowano także w ramach wojewódzkiej odsłony przedsięwzięcia.

 

KONKURSY

 • InduSzychta
  Konkurs fotograficzny dla fanów industrialu. Wystarczy nadesłać swoje zdjęcie na tle dowolnego obiektu ze Szlaku Zabytków Techniki. Nagroda jest warta zachodu. Zwycięzca wraz z osobą towarzyszącą przekonają się bowiem - i to z powietrza - jak industrialną tradycję wykorzystuje się  w... Zagłębiu Ruhry. Niemiecka Noc Kultury Przemysłowej „ExtraSchicht" jest w tym roku partnerką śląskiej Industriady. Nagrodą w konkursie InduSzychta jest zatem dwudniowy wyjazd dla dwóch osób, obejmujący przelot na trasie Katowice - Dortmund - Katowice, pobyt w hotelu (2 noclegi: 29-30 czerwca), bilety wstępu na ExtraSchicht w sobotę 30 czerwca, ubezpieczenie turystyczne oraz turystyczny lot śmigłowcem.
 • ZoboDizajn
  Stwórz rzeźbę Zobota inspirowanego światłem i wygraj 3000 zł! W konkursie mogą brać udział zarówno grupy, jak również indywidualni twórcy. Przewidziano także równorzędną nagrodę publiczności, zostanie ona przyznana przez użytkowników portalu Facebook.com za pomocą aplikacji umieszczonej na oficjalnym profilu Szlaku Zabytków Techniki.
 • Kreator zobotów
  Buchmistrz, Parochwał, Wiercisław... te Zoboty już znamy i lubimy. Jednak możemy stworzyć im kompanów. Wystarczy skorzystać ze specjalnego Kreatora Zobotów dostępnego na stronie Industriady. O zwycięstwie nie decyduje tylko projekt Zobota, ale także imię, jakie zostało mu nadane. Nagrodą są specjalne zestawy puszko-robotów.
 • Industrialna Pop Up Restauracja - 27 czerwca
  Idea Restauracji Pop Up jest bardzo popularna w Londynie. Na jeden wieczór nietypowa przestrzeń staje się specjalną restauracją serwującą zaskakujące menu. Tak będzie i tym razem w jednym z obiektów Szlaku Zabytków Techniki. Uczestnicy kolacji do samego końca nie będą wiedzieli, co zjedzą i gdzie. Jedno jest pewne, za stronę kulinarną wydarzenia odpowiada Patrycja Walter, animatorka społeczno-kulturalna, kucharka specjalizującą się w łączeniu kuchni śląskiej z najlepszymi kuchniami świata. Głównym motywem wieczoru będzie światło, nie zawsze traktowane w sposób dosłowny. Żeby wygrać zaproszenie, trzeba śledzić informacje na facebookowym profilu Szlaku Zabytków Techniki.

Wydarzenia promocyjne:

 • Industrial Street Night
  22 czerwca, ul. Mariacka, Katowice, od godz. 19.00
  Mariacka na pomarańczowo? Po tym kolorze 22 czerwca rozpoznają się uczestnicy tegorocznej INDUSTRIADY. Przyjdźmy w pomarańczowych ciuchach, oglądajmy pomarańczowe instalacje, posłuchajmy  hmmmm... artysty dużego kalibru!
 • Światło na INDUSTRIADĘ - rodzinny piknik Industriady.
  24 czerwca, Park Śląski, Chorzów, godz. 12.00 - 19.00
  Technika zbliża ludzi. Niezależnie od wieku i zainteresowań. Przekonujemy się o tym w czasie każdej Industriady. Przekonamy się także podczas pikniku w Parku Śląskim. Będzie tam można zagrać w piłkę z Zobotami, które nauczą nas sztuczek technicznych. Zobaczyć wystawę prezentującą różnorodność i bogactwo Szlaku Zabytków Techniki. Planetarium Śląskie pokaże tego dnia złudzenia optyczne, hologramy, inne świetlne efekty oraz specjalny film. Po takich wrażeniach dobrze będzie odpocząć na pomarańczowym kocu na łące obok Kapelusza i zjeść pomarańczową watę cukrową.
 • Frytka Off - koncert zespołu Neony
  Częstochowski Festiwal Kultury Alternatywnej, 23 czerwca, plac Biegańskiego, Częstochowa
  Neony to zwycięzcy Jarocin Festival 2010. Członkowie kapeli są nastawieni na odbiór, ślą po przewodach swe impulsy, by wkrótce rozbłysnąć, robią małe zwarcia, ale bez większego spięcia. Czy ktoś w lepszy sposób może nas wprowadzić w klimat tegorocznej Industriady?
 • Instalacje świetlne
  Witryny światła rozbłysną w pięciu miastach województwa śląskiego. Znajdziemy je od 15 czerwca w Częstochowie, Chorzowie, Zabrzu, Katowicach i Gliwicach. Każda z witryn będzie miała inny charakter.

Najaktualniejsze informacje na temat święta Szlaku Zabytków Techniki można znaleźć na stronie www.industriada.pl


Źródło: www.industriada.pl; Stowarzyszenie Zabytkowej Kopalni ''Ignacy''Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2012-06-04

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Czuć ból - znaczy być żywem. Nie ma życia bez cierpienia.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt