Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Industriada 2012


30 czerwca br. Stowarzyszenie Zabytkowej Kopalni ''Ignacy'' zaprasza do udziału w Święcie Szlaku Zabytków Techniki czyli Industriadzie 2012.Industriada to doskonała okazja do tego, by zaprezentować historyczne i architektoniczne walory obiektów tworzących Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. W ramach przedsięwzięcia na terenie Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Niewiadomiu czeka sporo atrakcji - szczegółowy harmonogram na poniższym plakacie.

 

W tym roku program został przygotowany z myślą zarówno o najmłodszych, jak i tych nieco starszych uczestnikach. Impreza rozpocznie się hejnałem górniczym odegranym na cztery strony świata z punktu widokowego. Dodatkowo na wieży rozwieszone zostaną dwudziestometrowe, pomarańczowe flagi, symbolizujące Szlak Zabytków Techniki. W między czasie będzie można podziwiać także wystawę prac modeli kartonowych „Budownictwo Przemysłowe” oraz wystawę fotografii 3D – Polski Klub Stereoskopowy. Jedną z bardziej wyczekiwanych części programu będzie wyjazd rowerzystów Klubu Sokół z Radlina do Muzeum Energetyki w Łaziskach. Dzieci natomiast zostaną pod opieką Clown’a Dyzia, który zadba o pozytywną atmosferę. Animacje dla najmłodszych i młodzieży to między innymi malowanie twarzy, robienie zwierząt z balonów, konkursy z ciekawymi nagrodami oraz trampolina i zamki dmuchane. Harcerstwo Bractwa Szczudlarskiego z Boguszowic popisze się zaś swoim pokazem „O fabrykach na patykach”. Przedstawienie i warsztaty chodzenia na szczudłach przewiduje się na godzinę 17:00.

 

W ramach Industriady w Zabytkowej Kopalni „Ignacy” zobaczymy m.in. niecodzienną wystawę fotografii trójwymiarowej członków Polskiego Klubu Stereoskopowego (PKS) pt. „Ignacy w 3D”. Fotografie powstały odczas krótkiego pleneru fotograficznego, jaki miał miejsce 1 kwietnia 2012 r. na teranie Kopalni Ignacy. Wtedy to członkowie PKS-u uczestnicząc w Festiwalu Podróżników ROZJAZDY 2012, organizowanego przez Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, zwiedzali kopalnię i jednocześnie wykonywali swoje wyjątkowe fotografie. Na wystawie, którą widzowie będą oglądać w specjalnych trójwymiarowych okularach, swoje prace zaprezentują: Jerzy Mazur, Katarzyna Wasiuk, Tomasz Bielawski, Maciej Samulski, Borys Wasiuk, Mirosław Majcher i Krzysztof Ostrowski.

 

Podczas Industriady będzie można przede wszystkim poznać to, co Zabytkowa Kopalnia Ignacy kryje w sobie najlepszego. Zwiedzanie kompleksu powierzchni oraz Punktu Widokowego rozpocznie się od godziny 15:30. O ciekawą wycieczkę zadbają przewodnicy, którzy opowiedzą o historii tego miejsca.

 

Koncerty i warsztaty to kolejny ciekawy punkt programu. Tym razem organizatorzy postawili na elementy hip-hopu, w tym między innymi na Break Dance. Rybnicka ekipa „Oczy Ważki” najpierw zaprezentuje swoje umiejętności, a następnie przeprowadzi warsztaty taneczne, na których będzie można poznać ich tajemnice i sztuczki. Na wieczór przygotowano muzyczny pojedynek pomiędzy Kapelą ze Śląska im. Józefa Poloka, a duetem Bu (MaxFloRec) & HK Rufijok (Protest Song). Impreza zakończy się specjalnym pokazem laserów, które są jednym z hitów tegorocznej Industriady.Industriada 2012.jpg

 

Na temat tegorocznej odsłony Industriady pisaliśmy także TUTAJ.

Więcej informacji TUTAJ.

 

Źródło: Patrycja Janas; Organizatorzy.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2012-06-19

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Łatwe do przeprowadzenia są tylko zmiany na gorsze.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt