Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Inauguracja roku i jubileusz ZSME


W poniedziałek, 3 września, uczniowie wracają do szkoły. Miejska inauguracja roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. T. Kościuszki i połączona będzie z obchodami 60-lecia istnienia tej szkoły.Uroczystości rozpoczną się częścią oficjalną o godz.10.00 w sali gimnastycznej ZSME. Po powitaniu gości przez dyrektora szkoły nastąpi podpisanie przez Prezydenta Miasta Rybnika, Adama Fudalego, listu intencyjnego o współpracy szkoły z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie.


W ramach tego porozumienia nauczyciele akademiccy będą udzielać konsultacji i pomocy w opracowywaniu zajęć. Uczniowie ZSME, którzy podejmą naukę w WAT, będą mieli zaś zapewnione miejsce w Domu Studenckim, a uczniowie klas maturalnych będą zapraszani do udziału w studenckich Kołach Naukowych. Ponadto szkoła wspólnie z Akademią deklaruje współudział w organizowaniu konkursów i imprez o charakterze naukowym i poznawczym dla uczniów i studentów (olimpiady, festiwale nauki, dni otwarte, itp.), a także współorganizowanie imprez sportowo-rekreacyjnych i turystycznych oraz spotkań kulturalno-historycznych. Akademia będzie także dostarczać szkole wydawaną przez siebie prasę oraz publikacje o charakterze naukowym, które mogą być wykorzystywane w procesie dydaktycznym szkół.


Po podpisaniu listu głos zabierze prezydent miasta. Następnie przedstawiciel WAT przedstawi krótką prezentację dotyczącą uczelni. Po okolicznościowych przemówieniach osób zaproszonych nastąpi prezentacja maskotki szkoły – „Melka”. Po prezentacji zostaną zaś wręczone okolicznościowe statuetki firmom w podziękowaniu za dotychczasową współpracę.

 

W ramach jubileuszu Mechanika przewidziano także kolejne uroczystości. O godz.12.30 w Bazylice pw. św. Antoniego Padewskiego zostanie odprawiona jubileuszowa msza św., po której nastąpi przejście młodzieży szkolnej wraz z pozostałymi gośćmi do Rybnickiego Centrum Kultury. Tam zaplanowano m.in. ślubowanie klas pierwszych oraz część artystyczną uroczystości – występ Kabaretu Marcina Wojciecha i pokazy tańca dziecięcych par tanecznych. Około godz. 15.30 nastąpi przemarsz na teren szkoły, gdzie odbędą się spotkania absolwentów oraz będzie możliwość zwiedzenia szkoły.

 

Na temat jubileuszu ZSME można przeczytać także na stronie szkoły.

 Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2012-08-27

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Teatr uczy nas żyć, życie nas uczy udawać...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt