Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Z myślą o seniorach


Rybnik włączył się w organizację przedsięwzięć promujących Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. W naszym mieście odbędą się przedsięwzięcia wpisujące się w Kongres „Obywatel Senior”.Kongres, który swym patronatem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski, odbędzie się w dniach od 17 do 19 września. Organizują go Park Śląski, Parkowa Akademia Wolontariatu, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego oraz 11 miast województwa, w tym również Rybnik.

 

W ramach przedsięwzięcia w centrali kongresu, czyli w chorzowskim Parku Śląskim, wybitni fachowcy będą dyskutować  o sprawach ważnych dla seniorów: zdrowiu, czasie wolnym, pracy, funkcjonowaniu w mieście, prawach człowieka, finansach. W Chorzowie zaplanowano także telekonferencję z dziewięcioma znawcami tematyki senioralnej, m.in. z USA, Australii, Argentyny, okrągły stół „Senior bezpieczny na drodze”, warsztaty sportowe, oraz bezpłatne korzystanie z zoo, skansenu i planetarium. Szczegóły TUTAJ.

 

W Rybniku w ramach przedsięwzięcia odbędą się wykłady, prelekcje multimedialne oraz warsztaty komputerowe. 17 września o godz. 17.00 Muzeum w Rybniku zaprasza na połączony z prezentacją wykład historyczny „O duchowości Śląska w dawnych wiekach (IX-XIX w.)”. 19 września o godz. 17.00 zaplanowano zaś wykład pt. „Od reformy do reformacji Kościoła na Śląsku - jaka była? Czyli o religijności Ślązaków w XVI i XVII wieku".

 

W dniach od 17 do 19 wrzesnia Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Konstantego Prusa w Rybniku zaprasza na warsztaty komputerowe dla osób starszych.

 

Na bezpłatne zajęcia dla seniorów zaprasza Centrum Rekreacji i Rehabilitacji „Bushido” (zgłoszenia: tel. 32 42 28 201, 32 42 35 944, mail: bushido@um.rybnik.pl):

 

  • 17 września:  Nordic Walking    (godz. 9:00 –  zajęcia w terenie, wstęp teoretyczny na sali gimnastycznej - niezbędne własne kije); Salsa z „El Pachanguero”  (godz. 13:00 – otwarta lekcja salsy)
  • 18 września:  „Aktywny Senior” (godz.9:00 – zajęcia dla pań i panów, przy muzyce, łączące cechy rehabilitacji i fitnessu)
  • 19 września: gimnastyka z elementami judo, jogi, stretchingu (rozciąganie) - godz.9:30-11:00, instruktor: Ryszard Rejdych
  • 20 wrzesnia: Prelekcja lekarza medycyny sportowej, Krzysztofa Potery i psychologa, Marioli Kujańskiej (godz.14:00)

Warto podkreślić, że Rybnik posiada stałą, bogatą i różnorodną ofertę skierowaną do osób starszych, a realizowaną przez rybnickie instytucje kultury i jednostki miejskie. Szczególną rolę w tym zakresie pełni Uniwersytet Trzeciego Wieku, którego głównym celem jest integracja i aktywizacja osób starszych.  Informacje dotyczące zajęć na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Rybniku można uzyskać pod numerem telefonu: 32 75 57 990 lub na stronie internetowej.  

 

Żródło: OrganizatorzyPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2012-09-07

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Teatr uczy nas żyć, życie nas uczy udawać...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt