Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Konkurs „O ładniejszy Rybnik” rozstrzygnięty


W poniedziałek, 24 września, w rybnickim urzędzie miasta wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom 22. konkursu prezydenta miasta „O ładniejszy Rybnik”.W tegorocznej edycji komisja konkursowa oceniła łącznie we wszystkich kategoriach konkursowych 8 zgłoszonych ogrodów i innych terenów zielonych.

 

Oceniano m.in. urządzenie pod względem kompozycji całego terenu, wkomponowanie zieleni w istniejącą zabudowę, ogólny porządek na obiekcie, wokół obiektu i dojścia do niego, stan i różnorodność zieleni (dobór gatunków roślin, utrzymanie trawników, kwietników, krzewów i drzew), wkład pracy w założenie i stałą pielęgnację całego obiektu, stan techniczny elementów tzw. małej architektury (ławek, huśtawek, piaskownic, schodów terenowych, murków ozdobnych itp.), pomysłowość i oryginalność rozwiązań architektonicznych.

 

W I kategorii - Najładniej zagospodarowany teren wokół budynków  prywatnych - komisja przeprowadziła przegląd  6 ogrodów przydomowych, o różnorodnej wielkości oraz zagospodarowaniu i przyznała:

  • I miejsce i nagrodę w wysokości 700 zł Danucie Szwajcer (dz. Maroko-Nowiny)
  • II miejsce i nagrodę w wys. 600 zł Ewie Jaremków (dz. Ochojec)
  • II miejsca i nagrodę w wys. 600 zł Michałowi i Adamowi de Sas Topolnickim (dz. Północ)
  • III miejsce i nagrodę w wys. 500 zł ( pięćset złotych) Barbarze Porwolik (dz. Śródmieście)

Jednocześnie, doceniając wkład pracy w założenie i stałą pielęgnację ogrodów innych uczestników konkursu, komisja postanowiła przyznać również wyróżnienie i nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł Sylwii Maruszczyk (dz. Ligota-Ligocka Kuźnia).

 

W tej kategorii przyznano także nagrodę specjalną w wysokości 400 zł Lidii KUŚ (dz. Orzepowice) za różnorodność gatunkową drzew i krzewów, a także za stworzony wyjątkowy klimat ogrodu.

 

W II kategorii – Najładniej urządzony i utrzymany teren wokół budynków mieszkalnych wielorodzinnych administrowanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe itp. – nie wpłynęło żadne zgłoszenie.

 

W III kategorii – Najładniej urządzone otoczenie pawilonów handlowych i innych obiektów użyteczności publicznej – przyznano:

  • I miejsce i nagrodę w wysokości 400 złotych Irenie Zasadzie prowadzącej Niepubliczny Żłobek Montessori „SKRZAT” w dz. Maroko-Nowiny
  • II miejsce i nagrodę w wys. 300 zł Szkole Podstawowej nr 19 w dzielnicy Kłokocin.

W IV kategorii (Najlepiej zadbana dzielnica miasta), gdzie zgłoszeniem miał być obszar dzielnicy zabudowany co najmniej 10 budynkami mieszkalnymi i obejmujący również tereny należące do miasta, o które dbają mieszkańcy dzielnicy, wpłynęło zgłoszenie Zarządu Dzielnicy Ochojec dotyczące obszaru całej dzielnicy, bez wskazania konkretnych ulic czy miejsc, które komisja mogłaby ocenić. Dlatego też postanowiono odrzucić to zgłoszenie.

 

Poniżej zdjęcia z uroczystego podsumowania konkursu i wręczenia nagród.

  

 

Spotkanie w rybnickim magistracie było okazją do tego, by porozmawiać o zieleni w mieście. Obecny na spotkaniu dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, Andrzej Kozera, mówił o pracy miejskich ogrodników, jaką wykonują oni w zakresie utrzymania rybnickich skwerów, zieleńców czy rond. Podkreślano także wielką rolę rybniczan w kształtowaniu estetycznego wizerunku miasta. O tym, że mieszkańcom Rybnika leży na sercu wygląd miasta świadczy m.in. rezultat akcji "Tauron Zieleni Śląsk", dzięki której Rybnik zyska nowy skwer.

 

Zdjęcia wybranych ogrodów zgłoszonych do konkursu "O ładniejszy Rybnik 2012":


 
  
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2012-09-24

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Teatr uczy nas żyć, życie nas uczy udawać...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt