Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Z marszałkiem o drodze Pszczyna-Racibórz


Możliwości finansowania budowy przebiegającego przez Rybnik 14-kilometrowego odcinka drogi Pszczyna-Racibórz, były najważniejszym tematem spotkania prezydenta Rybnika Adama Fudalego z Marszałkiem Województwa Śląskiego, Adamem Matusiewiczem, w środę, 14 listopada.Jak wiadomo, koszt budowy drogi, szacowany na ok. 700 mln zł, jest niemożliwy do sfinansowania przez budżet naszego miasta, stąd starania prezydenta Rybnika o pozyskanie na ten cel pieniędzy pozabudżetowych.


Miasto wiąże spore nadzieje z możliwościami uzyskania dofinansowania z nowego budżetu Unii Europejskiej, na lata 2014-2020. Warto pamiętać, że wśród miast leżących na trasie planowanego przebiegu drogi (odcinki Pszczyna-Rybnik i Rybnik-Racibórz), to właśnie Rybnik, dzięki zaawansowanym pracom nad projektem technicznym, jest w tej chwili najlepiej przygotowany do realizacji zadania. Finansowe wsparcie działania dałoby pewność kompleksowego rozwiązania problemów drogowych w tej części naszego województwa.

   

Wciąż jednak nie znane są przyszłe zasady podziału środków unijnych, ani nawet kwota, jak będzie do dyspozycji w województwie śląskim.
„Zrobię co w mojej mocy, by projekt ten umieścić na liście projektów kluczowych do dofinansowania”, zapewnił prezydenta marszałek Adam Matusiewicz przyznając, że jest na to spora szansa, choć ze względu na brak informacji na temat wysokości i sposobu podziału środków, nie można o tym w tej chwili przesądzać.

 

Obaj samorządowcy spotkali się na terenie krytej pływalni w Rybniku-Boguszowicach. Spotkanie dało więc okazję do zaprezentowania modelowego wykorzystania przez Rybnik pieniędzy unijnych, właśnie na przykładzie tego nowoczesnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego, tworzonego przez pływalnię i sąsiadującą z nim halę.

 

Prezydent Adam Fudali przybliżył również marszałkowi najważniejsze inwestycje unijne, zrealizowane w Rybniku w ramach perspektywy na lata 2007-2013 (więcej o tych projektach tutaj). Wyraził również nadzieję, na pozytywną decyzję marszałka, w sprawie finansowego wsparcia realizowanych już projektów, które na listach rezerwowych projektów do dofinansowania znajdują się na wysokich miejscach.Spotkanie z marszałkiem
Fot. L. Tyl
Spotkanie z marszałkiem
Fot. L. Tyl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2012-11-15

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt