Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Dni Cecyliańskie - na finał goście z Niemiec


W sobotę 17 listopada rozpoczyna się kolejna edycja organizowanych przez   Towarzystwo Muzyczne  im. Braci Szafranków Festiwalu Chóralnego Dni Cecyliańskie.Uroczysty koncert finałowy odbędzie się w niedzielę 25 listopada w kościele Królowej Apostołów w Rybniku o godz. 18.00.

 

W tegorocznej imprezie wystąpi 15 chórów z Rybnika i okolic, a koncerty będą odbywać się tradycyjnie po wieczornej mszy św. (w soboty 17 i 24 listopada oraz w czwartek 22 listopada), zaś w niedziele (24 i 25 listopada) towarzyszyć będą liturgii (w różnych godzinach, w zależności od kościoła) w świątyniach rybnickich oraz w Jejkowicach. W piątek 23 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola i Antoniego Szafranków, która  włączyła się w organizację festiwalu, będą miały miejsce warsztaty wokalno – chóralne. 

 

Obok tradycyjnej dotacji miasta, organizatorzy otrzymali po raz pierwszy w historii tej imprezy środki finansowe z  Fundacje Współpracy Polsko Niemieckiej. Dzięki temu w koncercie finałowym Dni Cecyliańskich wystąpią goście z Niemiec, soliści Amrei Rebekka Beuerle (sopran), Barbara Buffy (alt), Benjamin von Reiche (tenor) i Christoph Heinrich (bas), a także wiolonczelista Łukasz Frant, z towarzyszeniem Filharmonii Rybnickiej im. Braci Szafranków, którą poprowadzi Siegfried Heinrich.


Zaprezentują się również chór "Bel Canto" z zespołu szkół Powstańców Śląskich w Rybniku pod batutą Lidii Marszolik, a także chór "Dominanta" PSM II stopnia w Rybniku, Rybnicki Chór Kameralny "Autograph", przygotowane  przez Joannę Glenc. W programie: Trzy utwory w dawnym stylu Henryka Mikołaja Góreckiego, Koncert wiolonczelowy a-moll Roberta Schumanna oraz Jubelmesse G-dur, op. 76 Carla Marii Webera.

  

Szczegóły na afiszach oraz stronie www.filharmoniarybnik.plPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2012-11-17

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt