Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

SP 12 Instytucją publiczną roku


W piątek, 7 grudnia, prezydent Rybnika, Adam Fudali, spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 12, której w konkursie „Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” przyznano tytuł Instytucja publiczna roku.Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego we współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jego założeniem było wyróżnienie inicjatyw, które promują, a często aktywnie poprawiają bezpieczeństwo ruchu drogowego. Patronat nad konkursem objął Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej. Uroczystość wręczenia odbyła się 22 listopada br. w Warszawie (więcej TUTAJ).

 

- Szkoła nasza otrzymała nagrodę w kategorii „Instytucja publiczna roku”. Zostaliśmy wyróżnieni za wszechstronne propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze, nie tylko w środowisku swoich uczniów i ich rodziców, ale także za zorganizowanie kampanii społecznej skierowanej do wszystkich mieszkańców – podkreśla Irena Serwotka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Rybniku.

 

Przypomnijmy, że dzieci ze Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa „Pancernik”, który prowadzi nauczycielka SP nr 12, Teresa Zielonka,  przygotowały kampanię o bezpieczeństwie w ruchu drogowym pod hasłem „Pasy. Odblaski. Chodnik”. Akcja była skierowana do mieszkańców dzielnicy Zebrzydowice w Rybniku, rodziców i dzieci w wieku 6-13 lat oraz lokalnych władz i mediów. Celem kampanii było uświadamianie dzieciom i kierowcom konieczności zapinania pasów, dzieciom i dorosłym konieczności noszenia odblasków, a władzom miasta, że przy ich szkole potrzebny jest chodnik. Uczniowie m.in. organizowali lokalne happeningi, pozyskiwali fundusze na zakup odblasków, a także zbierali podpisy pod petycją dotyczącą wybudowania chodnika. W wyniku podjętych przez uczniów działań, w projekcie budżetu Rybnika na rok 2012 zostały zarezerwowane środki finansowe na wykonanie projektu przebudowy ulicy Zebrzydowickiej, aby była bezpieczniejsza. Projekt SP nr 12 zwyciężył w XII edycji Ogólnopolskiego konkursu „Twój pomysł, Twoja inicjatywa”, a dzieci w nagrodę pojechały do EuroDisneylandu pod Paryżem (więcej TUTAJ).

 Wizyta dzieci z klubu Pancernik z Sp nr 12
Spotkanie z prezydentem było okazją do rozmowy na temat sukcesów klubu Pancernik oraz dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Fot. A. Kolenda
Wizyta dzieci z klubu Pancernik z Sp nr 12
Fot. A. Kolenda
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2012-12-07

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Najlepszym lekarstwem na gniew jest poczekać.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt