Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Bezpłatne hotspoty w centrum Rybnika


Miasto uruchomiło bezpłatne bezprzewodowe punkty dostępu do Internetu, które swoim zasięgiem pokrywają obszar Rynku i Placu Wolności. By skorzystać z hotspotów nie jest konieczne logowanie, wystarczy połączyć się z siecią o nazwie „rybnik”. Po zaakceptowaniu  warunków korzystania z usługi, wyświetlonych na stronie startowej, można rozpocząć korzystanie z dostępu do Internetu, ograniczonego zgodnie z wymaganiami Urzędu Komunikacji Elektronicznej do prędkości 256 kbit/s i czasu trwania połączenia 60 min. Po upływie tego czasu połączenie zostanie zerwane i należy je nawiązać ponownie.

    

Bezpłatne bezprzewodowe punkty dostępu do Internetu uruchomione zostały w ramach projektu „Miejska Sieć Szerokopasmowa w Rybniku – etap II”.

 


 

 Miejska Sieć Szerokopasmowa w Rybniku – etap II

  

 


 

 

Celem inwestycji "Miejska Sieć Szerokopasmowa" jest poprawa jakości infrastruktury teleinformatycznej w mieście i tym samym zapewnienie jak największej liczbie mieszkańców szerokopasmowego dostępu do sieci Internet. Obecny stan tej infrastruktury jest niewystarczający i niedostosowany do potrzeb zarówno mieszkańców jak i firm oraz administracji.  Realizację inwestycji  podzielono na dwa projekty.

 

Na potrzeby realizacji pierwszego projektu „Miejska Sieć Szerokopasmowa w Rybniku” opracowano dokumentację techniczno – budowlaną, na podstawie której uzyskano prawomocne decyzje o pozwoleniu na budowę. Rozpoczęto również budowę infrastruktury na potrzeby sieci szerokopasmowej w obrębie ulic: Zebrzydowickiej, Budowlanych, Kotucza i Reymonta. 15 lipca 2011 r. została podpisana umowa o dofinansowanie projektu na kwotę 12 558 366,89 zł w ramach Programu Rozwoju Subregionów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2007-2013.  04 listopada 2011 r. podpisano umowę na realizację projektu z głównym wykonawcą na kwotę 13.210.200,00 zł. Planowane zakończenie realizacji projektu przewidziane jest we wrześniu 2013 r.

  

Dla drugiego projektu „Miejska Sieć Szerokopasmowa w Rybniku – etap II” opracowano program funkcjonalno-użytkowy. W grudniu 2011 roku zakończono z wynikiem pozytywnym ocenę merytoryczno-techniczną wniosku o dofinansowanie złożonego w ramach konkursu dla Działania 2.1 Infrastruktura Społeczeństwa Informacyjnego Priorytet II Społeczeństwo informacyjne RPO Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. 14 kwietnia 2012 r. została podpisana umowa o dofinansowanie projektu na kwotę 10 661 775,48 zł. Do tego czasu, w ramach prowadzonych robót drogowych, rozpoczęto budowę kanalizacji teletechnicznej wzdłuż ulic Żorskiej i Podmiejskiej.  10 maja 2012 r. podpisano umowę na realizację projektu z głównym wykonawcą na kwotę 7 168 933,61 zł. Planowane zakończenie realizacji projektu przewidziane jest na grudzień 2013 r.

 

Więcej tutaj


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-01-08

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Najlepszym lekarstwem na gniew jest poczekać.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt