Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Z wizytą w ZGM


Zakład Gospodarki Mieszkaniowej od niedawna funkcjonuje w nowej siedzibie przy ul. Kościuszki 17. Teraz klienci mogą załatwiać swoje sprawy w lepszych warunkach.ZGM wprowadził się do wybudowanego w 1962 i zaadaptowanego na swoje potrzeby budynku pod koniec 2012 roku. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – za kwotę 40 tys. zł zakupiono platformę dla osób niepełnosprawnych.

 

Budynek został urządzony tak, by mieszkańcy swoje sprawy mogli załatwiać w pomieszczeniach znajdujących się na parterze. Parter i piętra stanowią biura Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, natomiast piwnice wykorzystywane są na pomieszczenia socjalne pracowników administracji, takie jak szatnie, łaźnie, narzędziownie. Powierzchnia użytkowa pomieszczeń biurowych to 745 m2. Cieszymy się także z tego, że udało się wygospodarować miejsce na archiwum z prawdziwego zdarzenia – podkreśla Danuta Kolasińska, dyrektor ZGM.ZGM w nowej siedzibie
Danuta Kolasińska z dumą prezentuje budynek ZGM. Fot. A. Kolenda

 

Remont budynku przeprowadzony został od kwietnia do września ubiegłego roku. Koszt robót remontowo-budowlanych to 410 tys. zł. Zakres prac obejmował m.in.: rozbiórkę i wznoszenie wyznaczonych ścianek działowych, przebicie i zamurowywanie otworów drzwiowych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, przestawienie istniejących i wstawienie nowych drzwi wejściowych do budynku, wykonanie systemowych sufitów podwieszanych, wykonanie ścianek i obudów z płyt gipsowo-kartonowych na ścianach i sufitach, montaż balustrad schodowych, uzupełnienie, cyklinowanie i lakierowanie parkietów z wymianą listew przyściennych, wykonanie instalacji dla pomieszczeń socjalnych, remont instalacji centralnego ogrzewania, wykonanie instalacji p.poż., wymiana i montaż instalacji elektrycznej z osprzętem, montaż instalacji komputerowej i telefonicznej, remont sanitariatów, roboty malarskie i porządkowe, wzmocnienie stropu nad węzłem ciepłowniczym w piwnicy, przygotowanie pomieszczeń archiwum, przebudowa przyłączy: energetycznego i gazowego, montaż systemu monitoringu i ochrony budynku, adaptacja części piwnic na cele socjalno-bytowe i magazynowe.

 


ZGM w nowej siedzibie
Dzięki przeprowadzce z budynku przy ul. 3 Maja do odnowionego obiektu na ul. Kościuszki pracownicy ZGM mogą w lepszych warunkach obsługiwać klientów. Fot. A. Kolenda

 

Ponadto pomieszczenia doposażono w biurka i krzesła, zakupiono też płyty meblowe i akcesoria do montażu szaf, które składane były przez pracowników ZGM.

 

Robocza wizyta prezydenta w ZGM była okazją do rozmowy na temat kondycji gospodarki mieszkaniowej w Rybniku.

 

- Jestem zadowolony z działalności ZGM w ostatnich latach. Dużo zmieniło się w sposobie zarządzania zasobem komunalnym. Bardzo ważne jest to, że podejmowane są działania zmierzające do przeciwdziałania zadłużania się najemców – podkreśla prezydent Rybnika, Adam Fudali.

 

Warto podkreślić, że w ZGM wyborem najkorzystniejszej formy uregulowania długu czynszowego zajmuje się specjalnie powołany do tego celu Zespół Mediacyjny (więcej TUTAJ), który prowadzi rozmowy oraz negocjacje z lokatorami posiadającymi zadłużenie.


Zespół Mediacyjny jest alternatywą dla postępowania sądowego lub komorniczego. Te formy są jednak stosowane w stosunku do osób, które nie wyrażają woli skorzystania z żadnej formy gminnej pomocy wychodzenia z długów czynszowych.

 

- W ubiegłym roku pierwszy raz udało nam się osiągnąć taki wynik, że komornik ściągnął ponad 1,2 mln zaległości. W poprzednich latach były to kwoty o ponad połowę niższe – zaznacza Danuta Kolasińska.


ZGM w nowej siedzibie
Wizyta prezydenta w ZGM miała charakter roboczy. Fot. A. Kolenda

 

ZGM monitoruje też sposób wykorzystywania gminnego zasobu lokali mieszkalnych. Temu służy akcja „Poznaj swojego najemcę”. Celem programu jest odzyskanie wolnych lokali mieszkalnych, używanych niezgodnie z przeznaczeniem lub zamieszkałych przez osoby nieuprawnione, a także aktualizacja kartotek lokali pod kątem ilości mieszkańców (więcej TUTAJ).Korytarz ZGM. Fot. A. Kolenda

Budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Fot. A. Kolenda
  
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-01-31

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Można nabierać cały świat jakiś czas i kilka osób cały czas, ale nie można nabierać wszystkich ciągle.
(Abraham Lincoln)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt