Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Ruszył serwis Kultura.rybnik.eu!


W ramach projektu Kultura.rybnik.eu został uruchomiony portal internetowy pod tą samą nazwą. To nowa platforma informacji o życiu kulturalnym Rybnika.Kultura.rybnik.eu łączy w sobie elementy serwisu informacyjnego i społecznościowego. Można w nim samodzielnie dodawać treści, personalizować wygląd strony, komentować, oceniać i polecać innym informacje o najciekawszych wydarzeniach kulturalnych w Rybniku. A to wszystko bezpłatnie!

 

Zapraszamy do współpracy wszystkich organizatorów wydarzeń kulturalnych, stowarzyszenia, organizacje, parafie, rady dzielnic, a także artystów, animatorów kultury oraz wszystkich, którzy chcą współtworzyć ofertę kulturalną miasta.

 strona Kultura.rybnikeu_mini.jpg
Serwis Kultura.rybnik.eu

 

Przeglądając serwis, można dostosowywać go do własnych potrzeb – przesuwać boxy, wybierać rodzaj wyświetlanych informacji. Aby w pełni skorzystać z możliwości, jakie daje portal, należy zarejestrować się jako Młodszy Redaktor. Można wtedy samodzielnie zamieszczać: Aktualności, Relacje, Obiekty, Galerie,  Multimedia, profile Artystów. Istnieje też możliwość powiązania ze sobą różnych treści.

 

Administratorzy dbają o to, aby informacje w serwisie były ciekawe i rzetelne. Dlatego ważne jest, aby zamieszczać materiały pod własnym nazwiskiem lub nazwą placówki, którą się reprezentuje. Wszystkie treści będą publikowane po akceptacji Administratora.


 


Widok fotokodu na telefonie komórkowym.

 

 

W ramach projektu Kultura.rybnik.eu powstał również system fotokodów. Fotokod to znak graficzny, który można zeskanować przy pomocy urządzenia mobilnego (np. telefonu komórkowego) z dostępem do internetu.  W serwisie  każda treść posiada swój unikalny fotokod. Po pobraniu można go wydrukować na własnych materiałach promocyjnych (plakatach, ulotkach). Dzięki temu organizatorzy wydarzeń uzyskują dodatkowe narzędzie promocji, pozwalające na dotarcie informacji do szerokiego grona odbiorców.


Przykładowa tabliczka z fotokodem.W Rybniku oznakowano fotokodami prawie 80 placówek, w których odbywają się wydarzenia kulturalne.  Po zeskanowaniu fotokodu użytkownik przenosi się na podstronę danego obiektu w serwisie Kultura.rybnik.eu. Ta innowacyjna usługa pozwala na szybkie i wygodne dotarcie do interesujących informacji oraz uniknięcie pomyłek, jakie mogą zdarzyć się przy ręcznym wpisywaniu np. adresu internetowego lub numeru telefonu. Fotokody można znaleźć na plakatach wywieszanych w siedemdziesięciu podświetlanych gablotach informacyjnych zlokalizowanych w mieście oraz przy wejściach do placówek, w których odbywają się wydarzenia.


Gablota z fotokodem.jpg
Podświetlana gablota z plakatem informującym o wydarzeniach kulturalnych organizowanych w Rybniku w lutym.

 

 

W ramach projektu Kultura.rybnik.eu w Rybniku działa: 17 ekranów LCD oraz wielkoformatowy ekran LED na ścianie budynku Rybnickiego Centrum Kultury, 70 podświetlanych gablot, w których co miesiąc wywieszane są plakaty prezentujące ofertę kulturalną miasta, punkty bluetooth, a także infokioski.

 

Zakończone zostały już zadania związane z produkcją programu telewizyjnego „Kulturalny Donosiciel”, emitowanego na antenie Telewizji Regionalnej TVT i w serwisie miejskim na kanale YouTube oraz publikacją drukowanego miesięcznika „Kulturalny Informator”.


Zapraszamy do współpracy! Więcej o projekcie można przeczytać TUTAJ.


W razie pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Promocji i Informacji Urzędu Miasta Rybnika, tel. 32 43 92 300, redakcja@kultura.rybnik.eu

 

 

 

 


Program regionalny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-02-14

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kiedy bierzemy życie we własne ręce, dzieje się rzecz straszna: nie ma na kogo zwalić winy :-)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt