Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Targi Edukacji tuż tuż


W czwartek, 21 marca br., w naszym mieście odbędą się Targi Edukacji. Podczas imprezy młodzież będzie mogła zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych i wyższych.

 

 Targi Edukacji dla uczniów szkół gimnazjalnych odbędą się w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Świerklańskiej. W ramach przedsięwzięcia, jak co roku swoją ofertę prezentować będą publiczne szkoły ponadgimnazjalne z Rybnika. 

  
Obok 11 szkół ponadgimnazjalnych swoją propozycję przedstawi także Młodzieżowe Biuro Pracy oferujące sezonowe zatrudnienie dla młodzieży, nie zabraknie także reprezentacji uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w postaci Młodzieżowej Rady Miasta odpowiedzialnej za Studio Targów oraz konkurs na najbardziej atrakcyjne stoisko.

   

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia targów. Szkoły spoza Rybnika prosimy o ustalanie godzin wizyty na targach pod numerem telefonu: 32 43 92 289.Targi edukacji
    
Targi Edukacji organizowane przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rybnika, jak co roku odbędą się 21 marca, czyli tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny. Stoiska tym razem będą rozmieszczone w Zespole Szkół Budowlanych w Rybniku. Na targi zapraszani są uczniowie ostatnich klas gimnazjów z rybnickich szkół oraz z gimnazjów spoza miasta: Suszec, Piece, Jankowice, Leszczyny, Rudy itd. Targi służą zaprezentowaniu atrakcyjnej i zróżnicowanej oferty edukacyjnej rybnickich szkół ponadgimnazjalnych.
 
 
Rynek edukacji podobnie do rynku ekonomicznego, funkcjonuje w oparciu o zasadę konkurencji i rywalizacji o klienta, a w tym przypadku ucznia. Szkoły muszą dostosowywać się do zasad rynkowych, prześcigając się w metodach i narzędziach służących przyciąganiu zainteresowania.
 
Oprócz prezentacji wyposażenia szkół w najnowocześniejsze technologicznie sprzęty dydaktyczne, podczas targów szkoły mają okazje pochwalić się osiągnięciami w konkursach, olimpiadach, przyciągnąć uwagę stojących przed dylematem wyboru szkoły gimnazjalistów, atrakcyjnymi wyjazdami na praktyki i staże zagraniczne, ale także zajęciami dodatkowymi – zarówno wyrównawczymi jak i uzupełniającymi.
   
W wielu przypadkach  uczniowie mogą liczyć w szkole na profesjonalne usługi z zakresu doradztwa zawodowego, korzyści ze współpracy z uczelniami wyższymi i co bardzo istotne z punktu widzenia przyszłości i rozwoju zawodowego – współpracy z przedsiębiorstwami branżowymi, oferującymi często zatrudnienie po ukończeniu szkoły.
 
Szkoły profesjonalizują swoje działania w zakresie marketingu społecznego i uatrakcyjniania pozaedukacyjnymi elementami nauki w szkole, wykorzystując dostępne narzędzia PR.
 
Szeroko zakrojona promocja szkoły daje szanse placówce na rozwój i przyciągnięcie potencjalnych odbiorców jej usług, a znakiem czasów jest dostosowywanie oferty do potrzeb uczniów i trafianie w ich gusta, idąc w parze z oczekiwaniami potencjalnych pracodawców i wymagań ewoluującego i zmiennego rynku pracy.  

 

 

W Zespole Szkół Wyższych przygotowana zostanie oferta dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Oficjalne otwarcie targów zaplanowano tam na godzinę 10.00 w auli Uniwersytetu Ekonomicznego. Szczegółowy harmonogram targów TUTAJ.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-03-07

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Naucz się słuchać, okazja czasami puka bardzo cicho.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt