Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Prace nad strategią czas zacząć


We wtorek, 26 lutego, w magistracie odbyły się pierwsze warsztaty strategiczne, które zainicjowały prace nad nową Strategią Rozwoju Miasta Rybnika do roku 2020.Strategia rozwoju jest podstawowym dokumentem określającym wizję rozwoju oraz kierunki działań samorządu. Stale zmieniające się uwarunkowania zewnętrzne sprawiają, że uchwalona w 2005 r. Strategia Zintegrowanego Rozwoju Miasta Rybnika wymaga aktualizacji.

 

Jednym z najważniejszych czynników wymuszających nowe spojrzenie na przyszłość naszego miasta są zmiany o charakterze gospodarczym i społecznym, w tym uwarunkowania ekonomiczne, zmiany demograficzne i zmieniające się potrzeby mieszkańców. Istotne jest również dostosowanie dokumentu do zmieniających się dokumentów strategicznych na szczeblu regionalnym: Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego i nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

 

Niewątpliwie niebagatelny wpływ na kształt strategii ma sposób pracy nad nią i udział partnerów zewnętrznych. Dlatego generalną zasadą procesu budowania nowej strategii jest udział różnych aktorów sceny miejskiej. Współdziałanie w pracach nad strategią, czyli polityką rozwoju, pozwala na wypracowanie wspólnych pól interesów i łączenie wysiłków na rzecz skutecznej realizacji zadań. Kierując się tą ideą, prezydent miasta Adam Fudali zaprosił do prac nad strategią przedstawicieli przedsiębiorców działających w Rybniku, reprezentantów organizacji pozarządowych, organizacji sportowych, instytucji kultury oraz liderów lokalnych.

 

Warsztaty z ich udziałem poprowadził dr Krzysztof Wrana z Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pierwsze spotkanie miało na celu określenie głównych atutów i słabych stron Rybnika, a także najważniejszych wyzwań i zasobów, których wykorzystanie będzie decydowało o strategicznym rozwoju naszego miasta.

 

Warsztaty strategiczne, są obok analizy danych statystycznych, raportów branżowych i innych konsultacji, jednym z kluczowych elementów prac nad dokumentem. Zakończenie prace nad Strategią planowane jest na koniec 2013 r.

 

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia dotyczące nowej Strategii Rozwoju Miasta Rybnika można kierować na adres Wydziału Rozwoju, Promocji Gospodarczej i Integracji Europejskiej Urzędu Miasta Rybnika – adres e-mail: gospodarka@um.rybnik.pl.

 Spotkanie w sprawie strategii rozwoju miasta Rybnika.jpg
Prezydent Rybnika, Adam Fudali, zaprosił do prac nad strategią przedstawicieli przedsiębiorców działających w Rybniku, reprezentantów organizacji pozarządowych, organizacji sportowych, instytucji kultury oraz liderów lokalnych. Fot. A. Kolenda
Spotkanie w sprawie strategii rozwoju miasta Rybnika.jpg
Warsztaty poprowadził dr Krzysztof Wrana z Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Fot. A. Kolenda
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-03-15

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Niech twoje życie będzie wykrzyknikiem, nie znakiem zapytania...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt