Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Złoża ropy w Rybniku!


To już pewne – na obszarze lotniska w Gotartowicach znajdują się pokłady ropy naftowej! Potwierdziły to ekspertyzy materiału pobranego w czasie prowadzonych na tym terenie odwiertów geologicznych.Odwierty na gotartowickim lotnisku przeprowadzono w lutym. Miały na celu zbadać przede wszystkim podłoże lotniska pod kątem przygotowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej potrzebnej do realizacji planów rozbudowy obiektu.

 

Geolodzy poszli jednak o krok dalej – zgodnie z tendencją, by ze względu na wyczerpywanie się dotychczas eksploatowanych złóż ropy naftowej na każdym terenie poszukiwać jej źródeł – zdecydowali o przeprowadzeniu dodatkowych badań. Jak się okazało – trafili w dziesiątkę. Ekspertyzy próbek trwały kilka tygodni – po to, by nie było wątpliwości.

 

Dziś już z całą pewnością można powiedzieć, że w Rybniku występują bogate złoża ropy naftowej. Otwiera to przed naszym miastem zupełnie nowe perspektywy. Już planujemy budowę nowoczesnej rafinerii, która pozwoli w pełni korzystać z bogactwa ziemi. Powstanie ona na terenach inwestycyjnych w Kłokocinie, gdzie dotychczas planowaliśmy utworzenie Parku Przemysłowo-Technologicznego – podkreśla Ewa Ryszka, zastępca prezydenta Rybnika.Lotnisko
Lotnisko Aeroklubu Row Rybnik funkcjonuje na razie normalnie, jednak prace związane z eksploatacją ropy naftowej już trwają. Niedługo należy spodziewać się ich intensyfikacji. Fot. UM Rybnik.

 

By jednak inwestycje mogły powstać, potrzebny jest kapitał. Miasto inwestorów będzie szukać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, podczas odbywających się tam międzynarodowych targów inwestycyjnych.

 

Wyjazd zaplanowany był od dawna, a jego celem miało być zainteresowanie terenami inwestycyjnymi w Rybniku. Teraz nasze możliwości są znacznie większe – dodaje Ewa Ryszka.

 

W związku z tym, że kraje arabskie dysponują sporym potencjałem inwestycyjnym, należy się spodziewać, że zainteresowania nowym źródłem ropy naftowej będzie spore.

 

Nowe perspektywy otwierają się też w zakresie planów budowy lotniska. Zapewne będzie trzeba znaleźć na nie inną lokalizację, ale za to prawdopodobnie będzie można spodziewać się bezpośrednich połączeń z krajami Bliskiego Wschodu.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-04-01

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Awansu można się nawet dochrapać. Pod warunkiem jednak, że i szefowi przyśni się to samo.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt