Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Ale się porobiło! Marek Omelan o pogodzie


Nie dość, że miniona zima była wyjątkowo pochmurna, z jedynie kilkoma słonecznymi dniami, to teraz depcze wiośnie po piętach i robi bolesne odciski.A przecież w minioną środę oświadczyłem publicznie w telewizorze, że wysyłam zimę w kosmos, bo mam jej już serdecznie dość. I co? Teraz, choć w ciągu dnia nie ma już mrozu, to temperatura nie przekracza 5/6 stopni ciepła. Dodatkowo pada wszystko co może – deszcz, deszcz ze śniegiem i sam śnieg. I to ma być wiosna? 

 

Stałem się głównym winowajcą całego tego pogodowego zamieszania i nie mogę się nigdzie pokazać, bo ludzie nie mają litości i pokazują palcami – „To jego wina”. Dziś, kiedy jest pochmurno i pada deszcz, usłyszałem – „Panie Marku, to nie w porządku. No niech Pan coś z tym zrobi”. Posyłam obronne uśmiechy i choć otrzymuję je w rewanżu, to czuję ciężar winy. I tak będę się z tą sytuacją boksować pewnie jeszcze przez jakiś czas, bo wiosna jakoś nie zamierza zdecydowanie wziąć się do roboty.A teraz czas spojrzeć prawdzie w oczy i wydusić to z siebie – jaka będzie pogoda na Święta Wielkanocne w Rybniku?

     

 

W Wielką Sobotę, poprzedzającą dwa świąteczne dni, ma być najlepiej. Po pochmurnym i deszczowym piątku, przyjdą przejaśnienia i słoneczne rozpogodzenia. Okresami przewiną się ławice chmur kłębiastych ale w zasadzie padać z nich nie powinno. Jeśli już pokropi, to symbolicznie i jedynie lokalnie. Zrobi się za to cieplej. Temperatura wzrośnie do +5 / +6 stopni. I ktoś pomyśli, że to już teraz, najwyższy czas na początek wiosennej aury. Niestety nic z tego.

 

Wielkanocna Niedziela zapowiada się bowiem z dużym zachmurzeniem. O poranku spodziewany jest jeszcze niewielki mróz jako pozostałość z nocy. Później, w ciągu dnia zachmurzy się a dodatkowo zacznie padać. Początkowo śnieg, który dość szybko przejdzie  w śnieg z deszczem i marznący deszcz. Wszystko wskazuje na to, że popada przez cały dzień, okresami dość solidnie. Na termometrach maksymalnie do +3 stopni.

     

Poniedziałek Wielkanocny, zwany lanym, wypada 1 kwietnia, czyli w Prima Aprilis. Nie może być lepszej okazji do robienia psikusów, połączonych tradycją polewania się wodą. Tylko jak tu kultywować piękną i zabawną tradycję, kiedy za oknem ma być zimno i mokro? Spójrzmy na prognozę pogody:
W poniedziałek utrzyma się zachmurzenie duże a okresami przewidywane są opady śniegu. Synoptycy dodają, że mogą być one chwilami dość intensywne. Temperatura nie wyższa niż +2 / +3 stopnie a do tego wiatr w porywach do 25 km/h, co spowoduje większe uczucie chłodu. Zapewniam, że to nie jest żart Prima Aprilisowy, choć może tak to właśnie wygląda.

    

I takie będą Święta.

 

Pogoda – rzecz ważna, ale nie najważniejsza. Niech serca będą gorące a Święta powinny być udane. Życzę zdrowych i pogodnych mimo wszystko Świąt Wielkanocnych.  
      

Autor jest prezenterem prognozy pogody i Magazynu Meteo TVP Katowice.


Marek Omelan - prezenter prognozy pogody i Magazynu Meteo TVP Katowice.
Marek Omelan - prezenter prognozy pogody i Magazynu Meteo TVP Katowice.
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-03-29

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Łatwe do przeprowadzenia są tylko zmiany na gorsze.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt