Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Międzynarodowy mecz szachowy


W dniach 4-7 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Rybniku odbędzie się Międzynarodowy Mecz Szachowy Polska (SP2 Rybnik) – Anglia (Manchester Chess Federation). Zapowiadają się świetne rozgrywki na międzynarodowym poziomie!Szkoła Podstawowa nr 2 w Rybniku już od 7 lat prowadzi klasy sportowe o profilu szachowym. Uczniowie tych klas odnoszą liczne sukcesy, a największy z nich to zdobycie złotego medalu na Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w 2012 roku. Zawodnicy SP nr 2 są medalistami Mistrzostw Polski i Mistrzostw Śląska Juniorów, należą do kadry narodowej i kadry Śląska.

 

W celach szkoleniowych, jak i dla podtrzymywania współpracy międzynarodowej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Rybniku wraz z Miejskim Klubem Szachowym w Rybniku  organizują mecze międzynarodowe. W poprzednich latach były to mecze m.in. z Irlandią i Słowacją (rozgrywane zarówno u siebie, jak i wyjazdowe).

 

W tym roku rozegrany zostanie mecz z Anglią – z zawodnikami Szachowej Federacji Manchesteru. W poprzednim roku reprezentanci SP nr 2 Rybnik rozegrali z tą drużyną dwa mecze internetowe, teraz przyszedł czas na rozgrywki bezpośrednie. Przyjazd zapowiedziało aż 27 osób (13 zawodników w wieku 8-15 lat wraz z trenerem i rodzicami).

 

Głównym punktem programu będzie rozegranie 2-partiowego meczu (mecz i rewanż) na 13 szachownicach. Ponadto planowane są turnieje szachów szybkich, turnieje treningowe (zarówno dla dzieci, jak i rodziców) oraz wykłady szachowe w języku angielskim prowadzone przez Juliana Clissolda – certyfikowanego trenera angielskiego (English Chess Federation Coach) i mistrzynię międzynarodową Agnieszkę Matras-Clement. Zawodnicy z obu drużyn będą mieć także czas na wspólne zwiedzanie Rybnika i spędzenie wolnego czasu.
 
Turniej będzie z pewnością doskonałą okazją do podniesienia kwalifikacji szachowych, poznania zawodników z innego kraju i poćwiczenia języka angielskiego.

 

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 2 w RybnikuPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-04-02

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Nie szukaj kogoś z kim możesz być, lecz kogoś bez którego nie możesz żyć.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt