Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Sukces ZST


Zespół Szkół Technicznych w Rybniku zajął pierwsze miejsce wśród śląskich szkół oraz trzecie miejsce w Polsce w rankingu IT Szkoła, który jest jednocześnie podsumowaniem aktywności placówek w roku szkolnym 2012/13.IT Szkoła to internetowy, otwarty program w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz innych osób zainteresowanych tematyką ICT. Program jest realizowany pod auspicjami Polskiej Wszechnicy Informatycznej. Uzyskał też akceptację Kolegium Rektorskiego Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki. Uczelnią wyższą odpowiedzialną bezpośrednio za przygotowanie i realizację Programu IT Szkoła jest Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki. Do udziału w realizacji Programu zostały zaproszone szkoły wyższe oraz szkoły ponadgimnazjalne w całej Polsce.

 

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych od wrześnie 2012 roku brali udział (oprócz planowanych zajęć szkolnych z przedmiotów przewidzianych w programie nauczania) w dodatkowych zajęciach prowadzonych metodami e-learningowymi oraz w cyklu wykładów Wszechnicy Informatyki, które prowadzone są przez pracowników naukowych Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

 

Dzięki udziałowi w programie uczniowie ZST w Rybniku mogą pogłębiać swoją wiedzę informatyczną, brać udział w ciekawych i rozwijających konkursach, a także uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wybitnych specjalistów z Politechniki Śląskiej. Najaktywniejsi uczniowie biorący udział w programie mają możliwość nieodpłatnego korzystania z szerokiego wachlarza oprogramowania. Opiekunami uczniów biorących udział w Programie są: Tomasz Stadnicki i Marcin Małolepszy.


Najlepsze szkoły w rankingu ogólnopolskim oraz w rankingach wojewódzkich otrzymają atrakcyjne nagrody. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się w siedzibie Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, 10 października br. podczas konferencji prezentującej innowacyjne programy i metody nauczania w zakresie fizyki i informatyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konferencja będzie realizowana w ramach projektów PO KL realizowanych przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki: Informatyka – mój sposób na poznanie i opisanie świata – program nauczania informatyki z elementami przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz  Wirtualne Laboratoria Fizyczne  nowoczesną metodą nauczania.


Więcej informacji na stronie Zespołu Szkół Technicznych

 

Źródło: Zespół Szkół TechnicznychPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-06-25

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt