Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Ponad 4 mln dla rybnickich przedszkolaków


Rybnik już wkrótce przystąpi do realizacji kolejnego projektu unijnego skierowanego do rybnickich przedszkoli. Wsparciem na kwotę ponad 4 mln zł. objętych zostanie 15 oddziałów przedszkolnych.Dotacja przeznaczona zostanie na fukncjonowanie 15 nowych oddziałów przedszkolnych, o utworzeniu których w czasie wiosennego naboru zdecydował prezydent Rybnika, Adam Fudali. Mowa zatem o oddziałach, o które zwiększono tegoroczny nabór (miejsca w nich zostały już zajęte przez kandydatów).

 

Unijna dotacja, uzyskana w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, cieszy tym bardziej, że w razie nieotrzymania wsparcia to miasto pokrywałoby koszty utrzymania oddziałów.

 

Pieniądze udało się pozyskać dzięki projektowi „Szczęśliwa 15. Program uruchomienia 15 dodatkowych oddziałów w przedszkolach w Rybniku", którego głównym celem jest zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej w Rybniku dzieciom 3-5-letnim oraz podniesienie atrakcyjności oferty edukacyjnej poprzez wyposażenie nowo powstałych oddziałów w sprzęt multimedialny, pomoce i materiały dydaktyczne, zabawki edukacyjne oraz meble niezbędne do prawidłowego funkcjonowania grupy przedszkolaków.

 

Ponadto 15 oddziałów w rybnickich przedszkolach będzie mogło skorzystać z bezpłatnej opieki logopedycznej, profesjonalnej diagnozy i leczenia wad wymowy. Częścią budżetu projektu są także wycieczki edukacyjne, dzięki którym dzieci będą mogły rozwijać kompetencje kluczowe w atrakcyjnych formach kulturo- i krajoznawczych.

 

Program „Szczęśliwa piętnastka…” będzie trwał przez dwa lata, poczynając od września br. Warto dodać, że rok temu udało się uruchomić 14 dodatkowych oddziałów przedszkolnych dzięki programowi „Przedszkolak to brzmi dumnie”, który z kolei będzie kontynuowany jeszcze przez rok. Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-07-19

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Każdy jest kowalem swego losu. Najczęściej niewykwalifikowanym.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt