Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Jarmark jesienny


W dniach od 11 do 21 września br. przy ul. Rynkowej zorganizowany zostanie jarmark jesienny „Pożegnanie lata 2013 w Rybniku”.Jarmark jest imprezą wystawienniczo-handlową, która w Rybniku cieszy się sporym zainteresowaniem. Tego typu przedsięwzięcia w naszym mieście organizowane są w ramach takich wydarzeń, jak Dni Rybnika czy Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie. W tym roku jarmark zorganizowano także z okazji Świąt Wielkanocnych.

 

We wrześniu na ul. Rynkowej pojawią sie stoiska o takim asortymencie jak m.in.: ceramika artystyczna, zabawki, wyroby regionalne, koronki, pamiątki, ozdoby, rękodzieło, kosmetyki, perfumy, galanteria skórzana, odzież, biżuteria, artykuły spożywcze, drobne przekąski, potrawy i wyroby regionalne, wypieki, gastronomia.

 

Z regulaminem jarmarku i kartą zgłoszenia wystawcy można zapoznać się na stronie www.jarmarkslaski.pl

 

 

 

***************

 

 

Już dziś wiadomo, że w jarmarku wezmą udział wystawcy z kraju i z zagranicy. Będzie można znaleźć stoisko z artystycznymi wyrobami z bursztynu czy stoisko z wędlinami litewskimi (wystawcy z Litwy ), stoisko z serami górskimi, stoisko z wyrobami piekarniczymi i cukierniczymi z Radzionkowa (Muzeum Chleba), stoisko z czosnkiem polskim, stoisko z przyprawami świata, stoisko z owocami, stoisko z regionalnymi wędlinami polskimi, stoiska rękodzielnicze z zabawkami, ceramiką i inne.

 

W ramach jarmarku jesiennego „Pożegnanie lata 2013” zaplanowano także atrakcje dodatkowe. Będzie można m.in. poznać oryginalne stoisko z Kaszub, w ramach którego Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego zaprezentuje m.in.: pokaz mielenia tabaki, warsztaty ze zdobienia butelek i naczyń ozdobnych, pokaz kuchni, pokaz haftów i nut kaszubskich oraz prezentację multimedialną o działalności Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego, prezentację filmu „Gmina Stężyca tu żyje się lepiej”. Podczas trwania jarmarku odtwarzana będzie muzyka kaszubska. Prezentacja stoiska kaszubskiego ma na celu przybliżenie wszystkim uczestnikom jarmarku kultury kaszubskiej, ludowej tradycji, kuchni kaszubskiej oraz zwrócenie uwagi na walory turystyczne regionu kaszubskiego. Będzie to ciekawa okazja do spotkania z Kaszubami i wskazania różnic oraz podobieństw w kulturze śląskiej i kaszubskiej.

 Warsztaty z Panem Koralikiem. Fot. Organizatorzy.jpg
Warsztaty z Panem Koralikiem. Fot. Organizatorzy

 

Atrakcją jarmarku będą również warsztaty koralikowe z „Panem Koralikiem” czyli Dariuszem Gołębiewskim, który jeździ po całym świecie i organizuje warsztaty koralikowe dla dzieci i dorosłych. Dariusz Gołębiewski ujmuje swoją prawdziwą historią – jest niepełnosprawny, był kiedyś osobą bezdomną. Dzięki swojej pasji uzbierał na mieszkanie. Koraliki to jego hobby i całe życie. Od kilkunastu lat podróżuje po Polsce. Sprzedaje wykonane przez siebie ozdoby koralikowe, prowadzi warsztaty.

 

Podczas jarmarku będzie można także: zobaczyć stoisko z czosnkiem polskim (w ramach którego zaplanowano warsztaty florystyczne z suszu), wysłuchać koncertu laureatki ogólnopolskiego konkursu muzycznego „Jeśli potrafisz, pchaj się na afisz” (wokalistki Magdaleny Koneckiej), spotkać szczudlarzy w zabawnych strojach, którzy będą bawić uczestników jarmarku.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-08-12

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Niestety, do swojego "za późno" każdy musi dojść sam...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt