Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Śląsk będzie śpiewać hity Roda Stewarta!


Przez dwa dni 27 i 28 sierpnia w centrum Rybnika, Katowic, Gliwic, Zabrza i Chorzowa będzie królować muzyka Roda Stewarta. Największe hity szkockiego wokalisty będą wykonywać uczniowe Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. i A. Szafranków w Rybniku.29 sierpnia zmieni się też hejnał Rybnika.  Zamiast tradycyjnego sygnału będzie można usłyszeć “Sailing” Roda Stewarta.

W najbliższy wtorek i środę największe miasta na Śląsku będą żyły koncertem Roda Stewarta. Najbardziej znane hity szkockiego wokalisty, który już 14 września wystąpi na Stadionie Miejskim w Rybniku, będzie można usłyszeć w centrum Katowic, Gliwic, Zabrza, Chorzowa oraz Rybnika.


- Wszystkie utwory będą wykonywać uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Braci Szafranków w Rybniku, którzy bardzo starannie i z wielką pasją przygotowywali się do tych występów – tłumaczy Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta w Rybniku oraz Radiem Złote Przeboje jest organizatorem koncertu Roda Stewarta.

 

Mieszkańcy największych śląskich miast będa mogli usłyszeć we wtorek i środę takie hity jak: "Sailing", "Do You Think I'm Sexy", czy też “Time After Atime”. We wtorek krótkie 30 – minutowe występy będą odbywać się przy ul. Mariackiej w Katowicach oraz na Rynku w Chorzowie. Natomiast w środę przeboje Roda Stewarta będzie można usłyszeć na Rynku w Rybniku i Gliwicach oraz na Placu Wolności w Zabrzu.


- Zachęcamy nie tylko do przyjścia i słuchania tych wykonań, ale także do wspólnego śpiewania. W trakcie krótkich koncertów nie zabraknie zresztą konkursów z nagrodami dla mieszkańców śląskich miast – wyjaśnia Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.
Do wygrania będą bilety na koncert Roda Stewarta w Rybniku oraz płyty szkockiego wokalisty. Wejściówki będzie mógł zdobyć każdy, kto weźmie udział w konkursie i będzie potrafił odgadnąć, jaki utwór Szkota wykonuje orkiestra.
- Można powiedzieć, że zasady zabawy będą przypominać doskonale znany program "Jaka To Melodia" – zapowiadają organizatorzy.

 

Utwory Roda Stewarta powinny zabrzmieć w sposób niepowtarzalny przy akompaniamencie takich instrumentów jak: skrzypce, altówka, wiolonczela, czy kontrabas. Piosenki szkockiego wokalisty będa wykonywać: Aleksandra Buczek, Magdalena Maier, Julia Rzazonka, Ewa Kałuzińska i Stanisław Leśniewski.


Niewątpliwym wydarzeniem i atrakcją będzie też zmiana hejnału Rybnika. 29 sierpnia zamiast oficjalnego sygnału miasta mieszkańcy Rybnika będą mogli usłyszeć “Sailing” Roda Stewarta grane przez saksofonistę Artura Motykę.

 

Organizatorzy koncertu przypominają, że cały czas można nabywać bilety na to wydarzenie. Można to robić za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com i www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju. 

 

 

Harmonogram koncertów na ulicach śląskich miast:

 

27.08.2013, 16:30 – Katowice, ul. Mariacka
27.08.2013, 17:45 – Chorzów, Rynek
28.08.2013, 14:30 – Rybnik, Rynek
28.08.2013, 16:00 – Gliwice, Rynek
28.08.2013, 17:15 – Zabrze, Pl. Wolności
28.08.2013, 19:00 – Rybnik, Centrum Handlowe Plaza
 Na zdjęciu: Aleksandra Buczek, Magdalena Maier, Ewa Kałuzińska, Julia Rzazonka i Stanisław Leśniewski.
Na zdjęciu: Aleksandra Buczek, Magdalena Maier, Ewa Kałuzińska, Julia Rzazonka i Stanisław Leśniewski. Fot. Materiały prasowe
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-08-26

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Najlepszym lekarstwem na gniew jest poczekać.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt