Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kulturalny wrzesień w Rybniku


Wrzesień będzie obfitować w wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Szczegóły znajdują się na plakatach zamieszczonych w 70. podświetlanych gablotach zlokalizowanych na terenie miasta.Wydarzeniem roku jest koncert Roda Stewarta, który wystąpi w Rybniku już 14 września. Piosenkarz to wielka postać na światowej scenie muzycznej. Zapowiada się wielkie show!


We wrześniu czeka nas jednak także sporo innych interesujących spotkań z kulturą. W ramach XXVIII Dni Muzyki Organowej i Kameralnej będzie okazja do wysłuchania kilku koncertów, które odbędą się w rybnickich kościołach. Ciekawym wydarzeniem artystycznym jest nadchodząca wystawa fotografii aktów kobiecych Veroniq Zafon. Na ekspozycji będzie można zobaczyć zdjęcia, które ukazały się w publikacji będącej polskim odpowiedniku kalendarza Pirelli.


Wakacje już się skończyły i czas wracać do szkoły. Będzie to jednak wesoły powrót. Najmłodsi powinni pojawić się na rybnickim rynku, gdzie znani i lubiani rybniczanie będą czytać wybrane utwory Aleksandra Fredry w ramach ogólnopolskiej akcji. Atrakcji będzie o wiele więcej. Wszyscy, którzy chcą powspominać smaki lata, mogą odwiedzić Jarmark Jesienny, na którym będzie można spotkać się m.in. z Panem Koralikiem oraz wziąć udział w ciekawych zajęciach artystycznych.Kulturalny plakat wrześniowy
Fot. K. Jaroch

 

Kolejnym ważnym wydarzeniem, jakie odbędzie się we wrześniu w Rybniku, są XII Rybnickie Prezentacje Filmu Niezależnego. Miłośnicy kina offowego będą mieli okazję zobaczyć m.in. najciekawsze filmy fabularne, dokumentalne, etiudy studenckie, filmy eksperymentalne. Warto pojawić się również na Filmowym Wieczorze Sztuk oraz wziąć udział w warsztatach filmowych.

 

Specjalna oferta kulturalna została przygotowana dla osób starszych. Będą oni mogli w ramach II Kongresu „Obywatel Senior” zobaczyć ciekawe filmy oraz uczestniczyć w artystycznych warsztatach. Świetna zabawa zapowiada się również podczas spektaklu pt. „Śląska Pomsta”, który jest pierwszym polskim musicalem w gwarze śląskiej na podstawie „Zemsty” Aleksandra Fredry.

 

Warto też przypomnieć, że we wrześniu swoje 80-lecie obchodzi Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków. Z tej okazji na uroczystym koncercie pojawi się Adam Makowicz. Miłym gościem w Rybniku będzie również Andrzej Poniedzielski, który m.in. zaśpiewa piosenki ze swojej nowej płyty.

 

Jak co miesiąc zapraszamy na liczne imprezy cykliczne. Będzie muzycznie, filmowo i tanecznie. Więcej informacji o kulturalnych eventach w portalu kultura.rybnik.eu oraz na plakacie (POBIERZ).     
 
 

Wydział Promocji i Informacji Urzędu Miasta Rybnika zaprasza do współpracy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych w Rybniku w celu bezpłatnej promocji tych wydarzeń - tel. 32 43 92 300, e-mail: infokultura@kultura.rybnik.eu


Program regionalny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-09-02

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Młodość jest piękna, dopóki się nie skończy. A później... jest zwykle jeszcze piękniejsza... we wspomnieniach.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt