Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Amerykańskie show na wielkiej scenie


26 tirów przywiezie sprzęt konieczny do produkcji koncertu Roda Stewarta w Rybniku. Już dziś można powiedzieć, że fanów piosenkarza czeka wielkie amerykańskie show.Szkot wystąpi 14 września na okazałej scenie, która będzie mieć 14 metrów wysokości. W jej tle znajdzie się gigantyczny telebim, a przed nim wiszący ekran w kształcie prostokąta.

 

Skala produkcji koncertu Roda Stewarta musi robić wrażenie. Sprzęt konieczny do zorganizowania występu szkockiego wokalisty przyjedzie na Stadion Miejski w Rybniku 26 tirami.
- 11 z nich to produkcja brytyjska. Można więc powiedzieć, że sporą część koncertu management Roda Stewarta przywiezie ze sobą prosto z Wielkiej Brytanii – tłumaczy Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która wraz z Urzędem Miasta w Rybniku oraz Radiem Złote Przeboje jest organizatorem koncertu Roda Stewarta.

 

Warto podkreślić, że rozmiary sceny, na której wystąpi wokalista, będą imponujące. Jej wysokość wynosi 14 metrów. Okno sceny liczy z kolei 20,5 metra, a jej szerokość łącznie z bokami to aż 36 metrów. Wszystkiemu będzie towarzyszyć efektowna oprawa za pomocą telebimów, dzięki czemu widzowie będą świadkami amerykańskiego show w najlepszym wydaniu.
- W tle sceny znajdzie się ogromny telebim, który swoją powierzchnią zajmie praktycznie całe jej okno. Na nim będą wyświetlane wizualizacje do poszczególnych utworów. Przed nim zostanie zawiesziony z kolei prostokątny ekran, na którym będą pojawiać się zbliżenia muzyków, w tym Roda Stewarta – wyjaśnia Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

 

Rod Stewart z Wielkiej Brytanii zabiera ze sobą także własną kuchnię i kucharza. Organizatorzy muszą przygotować jedynie pomieszczenia, w których możliwe będzie przygotowywanie posiłków. Piosenkarz poprosił, aby zorganizować mu również tzw. family room.
- To miejsce, w którym Rod Stewart będzie mógł przebywać ze swoimi znajomymi lub rodziną. W tej chwili trudno powiedzieć z kim będzie podróżować piosenkarz – tłumaczy Mateusz Pawlicki z Prestige MJM.
Poza tym, ciekawostkę stanowi fakt, że organizatorzy koncertu muszą przygotować dla artysty oraz jego zespołu łącznie 200 ręczników kąpielowych.

 

Bilety na koncert Roda Stewarta cały czas znajdują się w sprzedaży. Można je nabywać za pośrednictwem stron www.imprezyprestige.com, www.eventim.pl i w salonach EMPIK, Media Markt i Satrurn na terenie całego kraju.
 

Więcej tutajBudowa sceny
Na rybnickim stadionie powoli rośnie scena na sobotni koncert Roda Stewarta. Fot. Lucyna Tyl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-09-10

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt