Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Rybnik w doborowym towarzystwie!


7 miast, które znalazły się na tegorocznej trasie koncertowej Roda Stewarta, może pochwalić się ponad milionem mieszkańców. Najmniejsze z nich jest pod tym względem i tak dwa razy większe od Rybnika.Trudno więc nie uznać za wydarzenie koncertu szkockiego artysty w mieście liczącym nieco ponad 140.000 mieszkańców.

 

Rybnik po raz kolejny, dzięki organizacji wielkiego wydarzenia muzycznego, znalazł się w doborym towarzystwie. Rod Stewart, który zagra 14 września na Stadionie Miejskim, słynie z tego, że w ramach swoich tras koncertowych odwiedza największe światowe ośrodki. Mapa jego podróży robi wrażenie także i w tym roku.

  
- Znalazły się na niej takie miasta jak: Nowy Jork, Londyn, Toronto, Montreal, Chicago, Hamburg czy Philadelphia. Każde z nich ma grubo ponad milion mieszkańców – zauważa Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, które wspólnie z Urzędem Miasta w Rybniku i Radiem Złote Przeboje jest organizatorem koncertu Roda Stewarta. Warto dodać, że w samym Nowym Jorku i Londynie mieszka ponad 8 milionów osób, a w Toronto prawie 6 milionów.


- To tylko pokazuje, ile pracy musieliśmy włożyć, żeby znaleźć się w tak doborowym towarzystwie. Rod Stewart wybiera najczęściej zdecydowanie największe i najbardziej rozpoznawalne miasta na świecie i tam gra swoje koncerty. Nam dzięki pracy wykonanej przez ostatnie lata udało się go nakłonić, by przyjechał także do Rybnika – mówi Ewa Ryszka, wiceprezydent miasta.


Rybnik na trasie koncertowej Roda Stewarta nie znalazł się przypadkiem, ale pod względem wielkości zamyka listę ośrodków, które w tym roku odwiedzi artysta.

- Przedostatnie w zestawieniu miast pod względem liczby mieszkańców Greensboro liczy około 273 000 mieszkańców. To prawie i tak dwa razy więcej niż Rybnik – zauważa Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM.
W przypadku Rybnika bez wątpienia procentuje doświadczenie, które miasto zdobyło w poprzednich latach, jako organizator wielkich wydarzeń muzycznych.


- To ma bardzo duże znaczenie dla managementu artysty, który zawsze pyta, czy organizowaliśmy w danym miejscu już jakiś duży koncert – podkreśla Marek Kurzawa z Prestige MJM.


Bilety na koncert Roda Stewarta można nabywać za pośrednictwem stron www.imprezyprestige.com i www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju. Rod - bilety
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-09-12

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Niestety, do swojego "za późno" każdy musi dojść sam...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt