Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

RDL i Ryjek na billboardach


Na miejskich billboardach możemy oglądać kolejną kreację. Tym razem na nośnikach promowane są: Rybnicka Jesień Kabaretowa "Ryjek" i Rybnickie Dni Literatury.Październik to w naszym mieście święto słowa. Wszystko za sprawą Rybnickich Dni Literatury. Jak co roku, także i w tej edycji przedsięwzięcia, nie zabraknie kontaktu z literaturą i szeroko pojmowaną sztuką.

 

Inauguracja przedsięwzięcia przewidziana jest w niedzielę, 13 października, w Rybnickim Centrum Kultury. Wtedy to wręczona zostanie tradycyjnie Honorowa Złota Lampka Górnicza – nagroda przyznawana wywodzącym się z naszego regionu osobom szczególne zasłużonym w dziedzinie kultury. Wydarzenie uświetni spektakl „Wesele na Górnym Śląsku”  w wykonaniu artystów chóru, baletu i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny z gościnnym udziałem aktorów śląskich teatrów.W ramach Rybnickich Dni Literatury tradycyjnie przygotowano szereg spotkań z twórcami i artystami. Czekają nas m.in. spotkania z Lidią Grychtołówną, Andrzejem Stasiukiem, Andrzejem Pilipiukiem czy Stanisławem Krawczykiem. Ciekawie zapowiada się spotkanie z sekretarzem Wisławy Szymborskiej, Michałem Rusinkiem. W programie RDL znajdą się też oczywiście spektakle, koncerty i wystawy. Występ Joanny Trzepiecińskiej, koncert zespołu zespołu Chwila Nieuwagi czy spektakl komediowy „Hiszpańska Mucha” z pewnością spodobają się rybnickiej publiczności. Szczegółowy harmonogram imprezy na stronie Rybnickiego Centrum Kultury (ZOBACZ). Sporo informacji także w portalu Kultura.rybnik.eu.

   

  

   
Miejskie billboardy zapraszają także na "Ryjka" czyli XVIII edycję Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Impreza rusza 24 października. W ciągu 5 dni publiczności zaprezentują się kabarety powszechnie znane i lubiane. W części głównej konkursu, którego stawką jest złote koryto, wystąpią kabarety: Ani Mru Mru, Grupa MoCarta, Limo, Smile, Jurki, Czesuaf, Kałamasz, Formacja Chatelet, K2. A na deser: Postrzyżyny, czyli jubileusz Jerzego Kryszaka. Więcej informacji na temat festiwalu na stronie Ryjka.


Ryjek - billboard
Fot. A. Kolenda

 

Siedem dwustronnych, podświetlanych billboardów stoi przy drogach dojazdowych do miasta, tj. przy ulicach: Żorskiej, Mikołowskiej, Raciborskiej, Rudzkiej, Rybnickiej, Wodzisławskiej i Zebrzydowickiej. Ich zadaniem jest przede wszystkim promocja miasta i dziejących się na jego terenie ważnych wydarzeń oraz przedsięwzięć.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-09-27

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Łatwe do przeprowadzenia są tylko zmiany na gorsze.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt