Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Październik z kulturą


W bieżącym miesiącu czeka nas wiele imprez artystycznych. Aktualną ofertę kulturalną można znaleźć na plakatach wywieszonych w 70. podświetlanych gablotach zlokalizowanych na terenie miasta.Październik w naszym mieście nieodmiennie kojarzy się z Rybnickimi Dniami Literatury. W dniach od 11 do 19 października w ramach imprezy czeka nas szereg spotkań z twórcami i artystami (m.in. Lidia Grychtołówna, Andrzej Stasiuk, Andrzej Pilipiuk). W programie RDL znajdą się też oczywiście spektakle, koncerty i wystawy. Na inaugurację prawdziwa uczta - spektakl „Wesele na Górnym Śląsku” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

 

W bieżącym miesiącu odbędzie się także inna cykliczna impreza, która uśmiech na twarzach wywołuje już swą nazwą. Mowa oczywiście o Ryjku czyli Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Impreza potrwa od 24 do 28 października. W tym czasie spodziewać możemy się rozrywki na wysokim poziomie, zadbają o to m.in. kabarety: Ani Mru Mru, Grupa MoCarta, Limo, Smile, Jurki, Czesuaf, Kałamasz, Formacja Chatelet, K2 i Jerzy Kryszak.

 

Na brak atrakcji nie będą mogli narzekać miłośnicy kina. W ramach cykli: Czas na Kino, Plejada Dobrych Filmów, Konfrontacje Filmowe DKF Ekran zaplanowano wiele ciekawych projekcji.

 

Październik ciekawie zapowiada się także pod względem muzycznym. Wieczory z muzyką na żywo czekają w ramach cyklu Środowe Jam Session i KCowe Jam Session. Do naszego miasta zawitają także wyjątkowi artyści, którzy swój kunszt zaprezentują podczas koncertów. Będzie można posłuchać m.in. Kajetana Drozda, zespołu Coria, formacji Heavy Mental, grupy Starvin Marvin czy rodzimego 6 na 6.

 

Nie lada gratka czeka miłośników kultury Japonii. W naszym mieście obędzie się konwent „Tsuru Japan Festival 3”. W programie m.in. warsztaty charakteryzatorskie, szycia strojów, panele dyskusyjne na temat Japonii.

 Kulturalny październik - plakat
Fot. K. Jaroch

 

Sporo będzie się działo w ramach XII Boguszowickich Dni Młodych. W programie wystawy, koncerty zespołów (m.in. Sari Ska Band, Cała Góra Barwinków, Kryzys, Apteka), przegląd grup z Rybnika i okolic, pokazy kina off-owego.

 

W kulturalnym kalendarzu nie mogło oczywiście zabraknąć interesujących spektakli. Na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej zobaczymy komedię pt. „Dobry wieczór kawalerski” z udziałem znanych aktorów (m.in. Mateusz Damięcki, Michał Milowicz) czy przedstawienie pt. „Harold i Matylda”, w którym wystąpią m.in. Krystyna Sienkiewicz i Tomasz Ciachorowski.

 

Uwaga miłośników sztuki skupiona będzie także na fotografii. W ramach chwałowickiego Wieczoru Sztuk zaplanowano otwarcie wystawy V Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej (OFFO). Swoją chwilę będzie miała także fotografia industrialna – to za sprawą Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej – Foto-Pein 7.

 

Organizatorzy wydarzeń nie zapomnieli także o miłośnikach podróży. Na nich czeka m.in wystawa fotograficzna pt. „Birma” ukazująca codzienne życie mieszkańców kraju. W ramach cyklu „Podróże małe i duże” zaplanowano spotkanie z podróżnikiem Mieczysławem Bieńkiem. W październiku zostanie też zainaugurowany cykl spotkań z ludźmi gór, w ramach których prezentowane będą m.in. pokazy slajdów czy filmów górskich.

 

W kalendarzu imprez kulturalnych przygotowano też wiele atrakcji dla dzieci, m.in. spektakl pt. „Bajka o czarownicach” na podstawie opowiadania Terrego Pratchetta w wykonaniu Teatru „Dratewka” z Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku.

 

Więcej informacji o kulturalnych wydarzeniach w portalu kultura.rybnik.eu oraz na plakacie (ZOBACZ).


 
Wydział Promocji i Informacji Urzędu Miasta Rybnika zaprasza do współpracy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych w Rybniku w celu bezpłatnej promocji tych wydarzeń - tel. 32 43 92 300, e-mail: infokultura@kultura.rybnik.eu

 


Program regionalny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-10-01

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Przegrać to nie znaczy nie mieć racji.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt