Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Wyróżnieni za promocję turystyki


Rybniccy nauczyciele i miłośnicy turystyki zostali uhonorowani prestiżowymi wyróżnieniami za swoją działalność związaną z upowszechnianiem krajoznawstwa.W piątek, 4 października, podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się na Zamku Piastowskim w Raciborzu, Dyplomem Marszałka Województwa Śląskiego „Za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie śląskim w 2013 roku” uhonorowani zostali: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 w Rybniku i Prezes PTTK w Rybniku Michał Wieczorek (na wniosek Prezydenta Miasta Rybnika) oraz przewodniczący działającego przy Oddziale PTTK w Rybniku Klubu Imprez na Orientację Zorientowani Szymon Rojek (na wniosek Rady Prezesów Oddziałów PTTK województwa śląskiego).

 

Dyplom Marszałka Województwa nadaje się osobom oraz instytucjom państwowym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom społecznym i zawodowym, które swoją dzielnością w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju turystyki w województwie. Więcej informacji TUTAJ.

 

Michał Wieczorek zostanie także – postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (na wniosek Wojewody Śląskiego) – uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie zostanie wręczone w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach w środę, 16 października, podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

 

Wyjątkowe wyróżnienie otrzyma także nauczycielka pracująca w Szkole Podstawowej nr 19, Beata Wawoczny. 22 października, w Ministerstwie Edukacji Narodowej, otrzyma ona tytuł i medal „Nauczyciel Kraju Ojczystego”. To honorowe wyróżnienie uchwalono w uznaniu szczególnych zasług nauczycieli oraz innych osób prowadzących systematyczną, upowszechniającą turystykę i krajoznawstwo, pracę edukacyjno-wychowawczą w środowisku na rzecz dzieci i młodzieży. Wyróżnienie jest przyznawane od 2011 r. i dotyczy osób, pochodzących z terenu całego kraju. Są to zarówno osoby czynne zawodowo, nauczyciele i pedagodzy cały czas prowadzący na szlaki młodych turystów, jak i emeryci, którzy przez długie lata swojej pracy wychowywali młodzież poprzez turystykę i krajoznawstwo.


Źródło: Zarząd Oddziału PTTK w RybnikuPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-10-09

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt