Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Nauczyciele PSM wyróżnieni


Pedagodzy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Rybniku zostali w ostatnim czasie wyróżnieni za swoje dydaktyczne osiągnięcia.10 października w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyły się uroczystości Dnia Edukacji Narodowej dla środowisk szkolnictwa artystycznego, podczas których wyróżniającym się nauczycielom wręczono nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz odznaczenia państwowe.

 

Wśród uhonorowanych osób znalazła się duża grupa pedagogów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku.

 

Złoty Medal za Długoletnią Służbę przyznany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej otrzymali: Maria Warchoł-Sobiesiak, Olga Rumpel, Jolanta Wawrzyńczyk, Renata Mielimąka, Leon Mielimąka i Marek Laszczak.

 

Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (najwyższe odznaczenie przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) otrzymał Leon Mielimąka. Ponadto, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Rybniku, Romana Kuczera, otrzymała Nagrodę I stopnia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a Adamowi Mokrusowi wręczono Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.Od prawej - M.Laszczak, O.Rumpel, R.Kuczera, L.Mielimąka, J.Wawrzyńczyk, M.Warchoł- Sobiesiak, A.Mokrus. Zamek Królewski w Warszawie
A. Mokrus, M. Warchoł-Sobiesiak, J. Wawrzyńczyk, L. Mielimąka, R. Kuczera, O.Rumpel, M. Laszczak odebrali wyróżnienia na Zamku Królewskim w Warszawie. Fot. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. K. i A. Szafranków.

 

Wcześniej, tj. 21 września br., w Rybnickim Centrum Kultury, podczas uroczystości jubileuszowych z okazji 80-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Rybniku odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” odebrały: Maria Warchoł-Sobiesiak oraz Elżbieta Włosek-Żurawiecka.


Od prawej - E. Włosek-Żurawiecka, M.Warchoł-Sobiesiak, L.Mielimąka, R.Kuczera, M.Francuz
M. Francuz, R. Kuczera, L. Mielimąka, M. Warchoł-Sobiesiak, E. Włosek-Żurawiecka podczas uroczystości w Rybnickim Centrum Kultury. Fot. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. K. i A. Szafranków.

 

Tego dnia nauczyciele PSM odebrali również nagrody Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Wśród wyróżnionych nauczycieli znaleźli się: Maria Francuz (nagroda I stopnia) oraz Justyna Dzierbicka-Przeliorz i Artur Hes (nagroda II stopnia).


Od prawej -  J.Dzierbicka-Przeliorz, A.Hes, M.Francuz, .jpg
Podczas uroczystości jubileuszowych wyróżnienia otrzymali: M. Francuz, A. Hes, J. Dzierbicka-Przeliorz. Fot. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. K. i A. Szafranków.

 

Źródło: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. K. i A. Szafranków


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-10-18

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl, że ktoś inny jest od niego szczęśliwszy.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt