|
Zmiany w ruchu w rejonie cmentarzy
W okresie od 30 października do 3 listopada, w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okolicy cmentarzy na terenie Rybnika, wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu.
Od 31 października do 4 listopada br. na skrzyżowaniu ulic Rudzka – Obwiednia Północna zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu: na ulicy Rudzkiej możliwa będzie jazda na wprost przez skrzyżowanie w obu kierunkach z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej wahadłowej, na dotychczasowym „bajpasie” ruch będzie odbywał się w jednym kierunku tj. od ulicy Obwiednia Północna do ulicy Rudzkiej, gdzie możliwy będzie wyjazd we wszystkich kierunkach (do Rud i do Centrum).
Ponadto wprowadzone zostaną objazdy do autostrad: A4 - Gliwice – ulicą Rudzką, ulica Podmiejską do ulicy Gliwickiej, A1 – ulicą Rudzką, ulicą Podmiejską, ulicą Gliwicką, ulicą Wielopolską, do ulicy Mikołowskiej.
Rejon Cmentarza Komunalnego: ulica Rudzka – zakaz zatrzymywania się po lewej stronie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kotucza do skrzyżowania z ulicą Janiego, po prawej stronie od skrzyżowania z ulicą Kotucza do wjazdu do domu pogrzebowego, ulica Kotucza – zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi na odcinku od ronda Kotucza – Budowlanych – Dworek do ronda Gliwicka – Kotucza – Wyzwolenia, ulica Gliwicka – zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi na odcinku od ronda Gliwicka – Wyzwolenia – Kotucza do ronda Europejskiego, ulica Janiego – zakaz postoju na całej długości, ulica Jaskółcza oraz Szczygłów - ruch jednokierunkowy od ulicy Janiego do ulicy Rudzkiej.
Parkingi przy głównym wejściu na cmentarz i przy domu pogrzebowym przeznaczone będą dla osób mających trudności w poruszaniu się (posiadaczy obowiązujących kart parkingowych), dla pozostałych uczestników ruchu pozostawiono do dyspozycji parkingi przy ulicach: Rudzkiej, Gliwickiej (przy kąpielisku Ruda), Brudnioka i Janiego. Dla osób korzystających z parkingów przy ulicy Gliwickiej i Janiego wejście na cmentarz od ulicy Jaskółczej. Dzielnica Niedobczyce: wprowadzenie ruchu jednokierunkowego i zakazu zatrzymywania się na całej długości ulicy Cienistej – wjazd na parkingi przy cmentarzu od ul. Wołodyjowskiego, a wyjazd na ulicę B. Krzywoustego, ulica Wołodyjowskiego – zakaz zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Leszczyńskiego do ronda.
Tradycyjnie apelujemy do wszystkich posiadaczy pojazdów mieszkających w pobliżu cmentarzy lub mogących korzystać z komunikacji miejskiej, o niekorzystanie w tych dniach ze swoich pojazdów. KOMUNIKACJA MIEJSKA:
W piątek, 1 listopada, autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały według NIEDZIELNEGO rozkładu jazdy, a więc będą obsługiwane trasy linii: 1, 3, 4, 5, 6, 9, 10, 11, 13, 14, 16, 18, 22, 23, 26, 27, 28, 29, 32, 40, 43, 45, 46, 47, 48, 51, 52. Autobusy linii nocnych nie kursują 1 listopada. W piątek, 1 listopada, uruchomione zostaną też dodatkowe przystanki, obsługiwane TYLKO w tym dniu:
Rybnik Kotucza Cmentarz - na ulicy Kotucza na wysokości wejścia głównego od strony ulicy Cmentarnej uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy w kierunku ronda Gliwickiego obsługiwany przez linie 1, 3, 4, 5, 6, 9, 10, 18, 22, 23, 40, 43, 48 Rybnik-Boguszowice Stare Boguszowicka - na ul Boguszowickiej uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy w kierunku Ligoty obsługiwany przez linie 46 i 47 Rybnik-Boguszowice Stare Gotartowicka - na ul Gotartowickiej uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy w kierunku Boguszowic obsługiwany przez linie 45 i 48
Więcej informacji (w tym mapki przystanków) na temat kursowania komunikacji miejskiej TUTAJ.
Data dodania: 2013-10-28
powrót
|
|