Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Święto jazzu w Rybniku


Kreacja prezentowana w listopadzie na miejskich billboardach zaprasza na 28. odsłonę Silesian Jazz Meeting. Na deskach Rybnickiego Centrum Kultury zaprezentują się świetni muzycy jazzowi. Niewątpliwymi gwiazdami będą: Anna Maria Jopek oraz Henryk Miśkiewicz, z którym gościnnie wystąpi Michael „Patches” Stewart.Festiwal rozpocznie się 21 listopada koncertem rybniczanki Karoliny Śleziak z zespołem. W tym roku ukazał się debiutancki album artystki pt. „Tesna”. Od momentu premiery płyta cieszy się dużym zainteresowaniem. Muzyka prezentowana jest w wielu audycjach radiowych i otrzymuje bardzo dobre recenzje.

 

Kolejnego dnia jako pierwsza wystąpi Marta Król z zespołem. Podczas koncertu zabrzmią kompozycje z debiutanckiej płyty pt. „The First Look”. Album ten nominowany był do najważniejszych nagród muzycznych w kraju – Fryderyka 2012 w kategorii „Jazzowy fonograficzny debiut roku” oraz do Mateusza 2011 w kategorii „Debiut – muzyka rozrywkowa”. Materiał wyróżnia minimalizm, wyciszenie, ciepło barwy, a przełamują dynamiczne, ostrzejsze standardy ukazujące wspaniały warsztat instrumentalistów jazzowych zaproszonych do nagrania.

 

Kolejnym punktem programu będzie ciekawy muzyczny projekt: Henryk Miśkiewicz Full Drive 3 z gościnnym udziałem Michaela „Patchesa” Stewarta.  Amerykanin współpracował z takimi muzykami, jak: Quincy Jones, George Duke, Marcus Miller, Earth Wind & Fire, Lenny White czy Al Jarreau. Nowoorleańczyk zalicza się do grona najlepszych światowych współczesnych trębaczy. Po znakomicie przyjętych "Full Drive" i "Full Drive 2" Full Drive 3 to kolejna odsłona autorskiego projektu Henryka Miśkiewicza, łączącego jazz, funky, swing i blues w wykonaniu czołówki polskich jazzmanów.

 

Uwieńczeniem festiwalu będzie koncert Anny Marii Jopek z zespołem, promujący jej ostatnią płytę pt. „Polanna”. Ten album to nowe spojrzenie na piękne i ważne momenty w dziejach polskiej muzyki, od Wacława z Szamotuł, przez stare pieśni ludowe, Stanisława Moniuszkę, Mieczysława Karłowicza, aż po Karola Szymanowskiego i Skaldów. Po koncercie, wieczorem, odbędzie się tradycyjny jam session.

 Billboard przy ul. Wodzisławskiej
Billboard przy ul. Wodzisławskiej. Fot. Dicon.

 

 

Podświetlane billboardy stoją przy drogach dojazdowych do miasta, tj. przy ulicach: Żorskiej, Mikołowskiej, Raciborskiej, Rudzkiej, Rybnickiej, Wodzisławskiej i Zebrzydowickiej. Ich zadaniem jest przede wszystkim promocja miasta i dziejących się na jego terenie ważnych wydarzeń oraz przedsięwzięć.


Billboard na ul. Raciborskiej
Billboard przy ul. Raciborskiej. Fot. Dicon.
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-11-07

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Artyści pewnie dlatego często odnoszą sukcesy dopiero po śmierci, że wtedy ocenia się już tylko ich dzieła.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt