Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

"Wolontariusz roku 2013 miasta Rybnika"


... to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie OLIGOS na rzecz Dzieci, Młodzieży oraz Absolwentów Specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, przy wsparciu Urzędu Miasta Rybnika.Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie skierowanym do wolontariuszy, instytucji organizujących pracę wolontariuszy, osób i placówek korzystających z ich pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych , starszych, wymagających szczególnego wsparcia.


Działalność wolontariuszy bardzo rozwinęła się zarówno w obszarach pomocy społecznej, ekologii, oświaty, czy służby zdrowia, jak i pojawiają się nowe, dotychczas mało dostępne dla wolontariuszy dziedziny – kultura, sport, działalność administracyjna, wolontariat pracowniczy, e-wolontariat, usługi specjalistyczne np. porady prawne czy tłumaczenia. W trosce o dalszy rozwój wolontariatu w naszym mieście  oraz chcąc uhonorować tych, którzy zdecydowali się włączyć w działalność wolontarystyczną, Stowarzyszenie OLIGOS ogłasza konkurs na Wolontariusza Roku 2013 Miasta Rybnika. Jesteśmy pewni, że konkurs stworzy możliwość do zaprezentowania ciekawych sylwetek wolontariuszy, wyjątkowych akcji wolontarystycznych, podzielenia się swoimi refleksjami na temat tej formy działalności.

 

Promocja działań wolontarystycznych zwłaszcza na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością służyć powinna utrwalaniu jej znaczenia we współczesnym, świecie, przyczynić się do zwiększania społecznych motywacji do działań na rzecz innych, włączania się w proces tworzenia, a tym samym decydowania o otaczającej nas rzeczywistości. Serdecznie zapraszamy wszystkich wolontariuszy, instytucje organizujące pracę wolontariuszy, osoby i placówki korzystające z ich pomocy, a szczególnie tych zaangażowanych na rzecz osób z niepełnosprawnością.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń kandydatów upływa dnia 25 listopada 2013 r. Decyduje data wpłynięcia zgłoszenia do Organizatora konkursu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na uroczystej II Rybnickiej Gali Wolontariatu dnia 10.12.2013r. w Domu Kultury w Chwałowicach.

  

  

Kandydatów do konkursu należy zgłaszać (po zapoznaniu się z Regulaminem Konkursu) listownie lub osobiście na adres: Środowiskowy Dom Samopomocy 44-200  Rybnik, ul. Karłowicza 48, lub e-mailem na adres: oligos@oligos.pl  z dopiskiem KONKURS.

  


Zgłoszeń do konkursu dokonywać należy na załączonym formularzu (można go pobrać ze strony internetowej : www.oligos.pl zakładka „Wolontariat”). Zgłaszać można od jednego do pięciu kandydatów. Dla każdego kandydata należy wypełnić formularz.

 

II Rybnicka Gala Wolontariatu jest współfinansowana z budżetu Miasta Rybnika oraz Stowarzyszenia OLIGOS.REGULAMIN KONKURSU
DOC (77 KB)

Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-11-14

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza.
(Paul Claudel)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt