Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kulturalny grudzień w Rybniku


5. Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie oraz 3. Dni NGO, a także wiele innych ciekawych wydarzeń – to wszystko czeka nas w grudniu. Więcej informacji o kulturalnych wydarzeniach znajduje się na plakatach w 70. podświetlanych gablotach zlokalizowanych na terenie całego Rybnika.Wkrótce w naszym mieście pojawią się wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Warto posłuchać propozycji Fismolla czy zespołu Domowe Melodie. Odwiedzą nas również popularni i lubiani artyści. W koncercie promującym nową płytę wystąpi Michał Bajor, zespół Bajm z Beatą Kozidrak będzie obchodzić jubileusz 35-lecia istnienia.


W grudniu będzie nie tylko muzycznie, ale i tanecznie. A to za sprawą m.in. wizyty Russion National Ballet z Moskwy, który zaprezentuje balet „Jezioro łabędzie”. Najmłodszych zapraszamy na widowisko „Fairy Dance”, podczas którego do muzyki zespołu Carrantuohill zatańczy formacja Salake. Miłośnicy teatru znajdą również propozycje dla siebie. W premierze nowego spektaklu zaprezentują się młodzi artyści rybnickiego Teatru Fik-Mik. Kabaret Młodych Panów zapewne rozbawi do łez swoim nowym programem „Ślązisz is easy, czyli godej z nami”, który został przygotowany specjalnie dla goroli, półgoroli, basztardów i krojcoków. Hanysy też są zaproszeni.


 Kulturalne plakaty na grudzień.jpg
W grudniu czeka nas sporo interesujących wydarzeń. Fot. K. Jaroch

 

 

Czekają nas ciekawe wystawy fotograficzne. Warto pojawić się m.in. na Wieczorze Sztuk „…z Gwiazdami”, gdzie będzie można zobaczyć ekspozycję astrofotografii. Wszystkie zmysły, nie tylko wzroku, zostaną zaspokojone podczas corocznego Festivalu Zmysłów.


Już niedługo w całym Rybniku będzie można poczuć magię nadchodzących świąt. Niezapomnianym wydarzeniem będzie 7. Silesia Gospel Festival z udziałem charyzmatycznego Juniora Robinsona. Wszyscy lubiący śpiew mogą wziąć udział w międzynarodowych warsztatach.


 


Kulturalne plakaty na grudzień.jpg
Więcej informacji o kulturalnych wydarzeniach znajduje się na plakatach w 70. podświetlanych gablotach zlokalizowanych na terenie całego Rybnika. Fot. K. Jaroch

 

Czekają nas także imprezy w plenerze. Zapraszamy do odwiedzenia rybnickiego rynku, gdzie w dniach od 16 do 23 grudnia trwać będą: 5. Rybnickie Boże Narodzeniu i Kolędowanie oraz 3. Dni NGO. W ramach tego wydarzenia odbędzie się wiele koncertów. Na scenie wystąpią m.in. Panie i Panowie, The Chance, Fankatak oraz zespół Feel. Najmłodsi spotkają się z Klaunem Dyziem oraz ze szczudlarzami. Dzieci mogą też wziąć udział w bajkowym korowodzie. Warto zajrzeć na Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie znajdziemy wiele smakołyków oraz świątecznych ozdób.


Okazją do wspólnego śpiewania będzie również kolędowanie Miejskiej Orkiestry Dętej Rybnik, która będzie muzykować w różnych miejscach w Rybniku-Niedobczycach.


Jak co miesiąc, w Rybniku odbędą się cykliczne imprezy:  Środowe Jam Session, Dyskusyjny Klub Filmowy, Czas na Kino oraz Plejada Dobrych Filmów.


Więcej informacji o kulturalnych wydarzeniach w portalu Kultura.rybnik.eu oraz na plakacie (POBIERZ).

 

Wydział Promocji i Informacji Urzędu Miasta Rybnika zaprasza do współpracy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych w Rybniku w celu bezpłatnej promocji tych wydarzeń - tel. 32 43 92 300, e-mail: infokultura@kultura.rybnik.eu


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-11-29

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza.
(Paul Claudel)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt