Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kulturalny styczeń


Początek roku zapowiada się bardzo atrakcyjnie pod względem oferty kulturalnej. O tym, co będzie się działo w styczniu informują plakaty wywieszone w 70. podświetlanych gablotach zlokalizowanych na terenie całego Rybnika.Okres świąteczno-noworoczny obfituje zwykle w koncerty kolędowe. Nie inaczej będzie w Rybniku. W styczniu czeka nas kilka takich spotkań, w czasie których bożonarodzeniowe, noworoczne lub charakterystyczne dla karnawału utwory zaprezentują artyści rodzimi oraz znani goście. Nastrój świąteczny pozwolą zachować także tradycyjne przeglądy widowisk jasełkowych.

W styczniu zaplanowano szereg koncertów, których wykonawcy reprezentują różne nurty muzyczne. W Rybniku wystąpią m.in. zespoły: Anomy, Czerwone pomarańcze, Mirach, Clock Machine, Rusty Cage, Grawitacja. W mieście zagrają także: Andrzej Piaseczny, Arek Zawiliński i Łukasz „Małpa” Małkiewicz. Ciekawie zapowiadają się również koncerty zespołów rybnickich: The Blues Experience i Sekcja z Włoch.

Fot. K. Jaroch

  

   

Styczeń nieodmiennie kojarzy się z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Rybniku orkiestrowa scena zlokalizowana będzie na kampusie. W programie m.in. koncerty zespołów: Leonard Romuald & the Hash Band, Underground, Kurczat, October Leaves, Sari Ska Band, Popiół, Coria.

W pierwszym miesiącu nowego roku nie zabraknie także ciekawych wystaw. Będzie można m.in. zobaczyć ekspozycje: malarstwa Grażyny Zarzeckiej-Czech, fotografii Zbigniewa Karczmarka czy ilustracji książki dziecięcej Katarzyny Boguckiej oraz Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Pod tym względem interesująco jak zwykle zapowiada się Wieczór Sztuk w Chwałowicach, gdzie przy dźwiękach wyrafinowanej muzyki podziwiać będzie można wystawy grafiki i fotografii.

Miłośnicy sceny i sztuki słowa z pewnością wybiorą się na Wieczór z Teatrem Polskim z Żytomierza, a amatorzy nieco lżejszych form rozrywki będą mogli zobaczyć zmagania Kół Gospodyń Wiejskich w ramach konkursu „Gwara śląska na wesoło”.

Jak zwykle coś dla siebie znajdą zwolennicy cyklicznych spotkań filmowych, muzycznych i tanecznych. Tych pierwszych zainteresują zapewne projekcje serwowane w ramach Czasu na Kino, Plejady Dobrych Filmów czy spotkań DKF Ekran. Na amatorów muzykowania czekają m.in. KCowe… i Środowe Jam Session, a zafascynowani tańcem mogą wziąć udział w wieczorach z tangiem argentyńskim.

Więcej informacji o kulturalnych wydarzeniach w portalu kultura.rybnik.eu oraz na plakacie (POBIERZ).


Wydział Promocji i Informacji Urzędu Miasta Rybnika zaprasza do współpracy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych w Rybniku w celu bezpłatnej promocji tych wydarzeń - tel. 32 43 92 300, e-mail: infokultura@kultura.rybnik.eu


Program regionalny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-12-30

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Prawdziwy przyjaciel ma ramiona przemoknięte twoimi łzami.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt