Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Minister Kultury kupi szkołę muzyczną


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjęło starania w celu nabycia przez Skarb Państwa nieruchomości przy ul. Powstańców Śląskich 27, czyli siedziby Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. i A. Szafranków.W piśmie skierowanym do prezydenta Rybnika Adama Fudalego, Ministerstwo potwierdza, że uzyskało już niezbędne dokumenty od Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza oraz od dyrekcji szkoły, a także dokumenty związane z ustaleniem statusu prawnego nieruchomości.
 
Zgromadzenie, w połowie listopada potwierdziło wolę sprzedaży nieruchomości, toteż w najbliższym terminie Ministerstwo przystąpi do negocjacji, celem ustalenia ceny, w oparciu o operaty szacunkowe rzeczoznawców majątkowych.
 
Siedziba rybnickiej Szkoły Muzycznej jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Adaptacja budynków po byłym szpitalu miejskim na potrzeby placówki trwała od lutego 2001 do września 2003 r. i kosztowała dwanaście milionów złotych. Na kwotę tę złożyła się dotacja Ministerstwa Kultury (700 tys. zł) oraz środki z budżetu miasta Rybnika w wysokości 11,3 mln zł.  
 
W budynku o powierzchni 4.525 m2 znajduje się m.in. ponad pięćdziesiąt sal indywidualnych, sala koncertowa na 250 osób oraz sala kameralna na 100 miejsc. Zmodernizowany obiekt w pełni przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, które na poszczególne kondygnacje mogą dostać się dwoma windami lub specjalną platformą.
 
Rybnicka szkoła, to jedna z najbardziej znanych szkół muzycznych w kraju. Wykształciła wielu wybitnych artystów odnoszących sukcesy na krajowych i międzynarodowych scenach. Adam Makowicz, Piotr Paleczny, Lidia Grychtołówna czy Henryk Mikołaj Górecki to tylko niektórzy z nich. Obecnie w kilku sekcjach (sekcja instrumentów dętych, smyczkowych i szarpanych, fortepianu, akordeonu i organów oraz teoretyczna) uczy się przeszło 300 uczniów. W szkole funkcjonują orkiestry: symfoniczna, rozrywkowa, kwartet smyczkowy, chóry oraz trio instrumentów dętych.
Fot. Lucyna Tyl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-12-30

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Chciano za szczęściem rozesłać list gończy,
ale nikt nie potrafił podać rysopisu...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt