Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

WTZ „Przystań” zbiera na busa


„Zbieramy na busa” – pod takim hasłem prowadzona jest akcja, której celem jest zebranie funduszy na zakup nowego busa dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej nr 1 „Przystań”. Akcja realizowana jest pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika, Adam Fudalego.W codziennych zajęciach WTZ niezbędny jest transport uczestników. W tej chwili do tego celu używany jest samochód w złym stanie technicznym:

 

Ciągłe naprawy kosztują nas wiele pieniędzy i stresu. Bus pokonuje każdego dnia zajęć blisko 150 km. Na liczniku już dawno przekroczyliśmy 300 000 km. Średnie spalanie na poziomie 12 litrów w lecie na 100 km, to koszty, które też (poza remontami) chcielibyśmy ograniczyć dzięki nowemu busowi – mówi Agata Marszałek, kierownik WTZ „Przystań”

 

Stary bus został zakupiony dzięki dofinansowaniu z PFRON-u. W tej chwili pozyskanie takiego wsparcia jest niemożliwe, dlatego pracownicy WTZ nr 1 postanowili działać, organizując akcję „Zbieramy na busa”.

 

Do tej pory udało się zebrać ponad 20 tysięcy zł. W ramach przedsięwzięcia, na początku grudnia ubiegłego roku, zorganizowano kiermasz podczas wystawy w Muzeum w Rybniku. W czasie wernisażu pracownicy WTZ nr 1 zaprezentowali pokaz mody inspirowany latami 30. XX w. Podczas trzydniowego kiermaszu udało się zebrać 514 zł. Od 13 do 15 grudnia 2013 r. w holu jednej z galerii handlowych w Rybniku urządzono Kiermasz Bożonarodzeniowy, podczas którego zebrano ponad 7 tysięcy zł. W dniach 18-19 grudnia przeprowadzono także zbiórkę publiczną na rynku, w wyniku której zebrano prawie 1700 zł.

 

W ramach akcji WTZ nr 1 prowadzi także połączoną z konkursem dla szkół i przedszkoli zbiórkę nakrętek.

 

Zebraliśmy już prawie tonę nakrętek. Wciąż poszukujemy odbiorcy, który odkupiłby nasze nakrętki, przebijając ofertę firmy, którą mamy w tej chwili – dodaje Agata Marszałek.

 

Jednocześnie trwają przygotowania do Balu Charytatywnego, który odbędzie się 15 lutego w sali „Okrąglaka” przy ulicy Wysokiej 15. Szczegóły imprezy TUTAJ. Dochód z przedsięwzięcia zostanie oczywiście przekazany na konto akcji „Zbieramy na busa”.

 

Więcej informacji na stronach: www.wtzprzystan.pl i www.zbieramynabusa.plPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2014-01-27

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Panować nad sobą - to najwyższa władza.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt