Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

BGK dofinansuje budowę lokali socjalnych


Ponad 650 tys. zł otrzyma Rybnik z Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie na remont i przebudowę istniejących budynków mieszkalnych przy ul. Andersa na budynki z lokalami socjalnymi.Planowana przebudowa dotyczy budynków przy ul. Andersa 40 A i 44 A. Aktualnie w obu budynkach znajduje się 10 mieszkań. Po remoncie powstanie 12 lokali socjalnych o przeciętnej powierzchni użytkowej 32 m2 każdy. Będą one wyposażone w pokój, kuchnię i łazienkę lub pokój z aneksem kuchennym i łazienkę. Mieszkania będą ogrzewane piecami węglowymi.

Zakres robót obejmie: remont kapitalny dachu, ocieplenie ścian od wewnątrz, ocieplenie stropów, wykonanie tynków wewnętrznych, wymianę podłóg i wykładzin, impregnację konstrukcji stropów, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, wyposażenie mieszkań w piece typu „żar”, adaptację pomieszczeń na łazienki wyposażone w ubikację, brodzik i umywalkę oraz bojler elektryczny (ściany i podłoga wykończone płytkami), adaptację pomieszczeń na aneks kuchenny wyposażony w zlewozmywak i kuchenkę 4-palnikową na gaz propan – butan, budowę nowych kominów spalinowych i wentylacyjnych, remont klatki schodowej z wymianą stopnic i posadzek oraz balustrad, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, roboty wykończeniowe, izolację zewnętrzną ścian piwnic, wymianę posadzek w piwnicach, wymianę przyłączy wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych.

Łączna powierzchnia użytkowa tworzonych w ramach przedsięwzięcia lokali socjalnych wraz z pomieszczeniami przynależnymi wyniesie prawie 700 m2.

 

Rozpoczęcie prac planowane jest na 1 kwietnia br. Zadanie powinno zostać ukończone do 31 października. Na realizację przedsięwzięcia miasto otrzyma finansowe wsparcie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Montaż finansowy przedsięwzięcia szacuje realizację całego zadania na kwotę 1 642 000 zł, z czego BGK w 2015 r. dopłaci 656 800 zł (40%).

 

O możliwości udzielenia finansowego wsparcia dla miasta Rybnika BGK poinformował w Biuletynie Informacji Publicznej 31 grudnia 2013 r. Obecnie trwają formalności związane z podpisaniem stosownej umowy.

Warto podkreślić, że to nie pierwsza tego typu inwestycja przy ul. Andersa. Wyremontowano tam już 8 budynków, w których znajduje się 48 mieszkań. Więcej TUTAJ.

Budynki na ul. Andersa są wpisane do krajowego rejestru zabytków, a tym samym objęte ochroną konserwatora zabytków. To zaś powoduje konieczność przeprowadzania renowacji zgodnie z wytycznymi konserwatora.
Ze względu na zalecenia konserwatora, budynki przy ul. Andersa po remoncie zachowują swoją charakterystyczną architekturę - prace wykonywane są głównie wewnątrz. Fot. A. Kolenda.
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2014-01-29

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Naucz się słuchać, okazja czasami puka bardzo cicho.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt