Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Tor do wyścigów kłusaczych w Rybniku


Pomiędzy Miastem Rybnik, a przedstawicielami „Fundacji na rzecz budowy torów kłusaczych wraz z infrastrukturą”, podpisany został list intencyjny w sprawie utworzenia toru do wyścigów klusaczych w Rybniku.Tor taki, wraz z boiskiem do gry w polo i infrastrukturą towarzyszącą, miałby powstać na terenach zlokalizowanych w sąsiedztwie modernizowanego kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Ruda”. Fundacja planuje budowę toru dla prężnie rozwijającej się, nowej jeszcze dyscypliny sportu jeździeckiego, jakim są wyścigi kłusaków.

 

Pasjonaci tego rodzaju wyścigów działają w Polsce od roku 1994, zaś od 2004 roku wyścigi takie odbywają się na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych. W kolejnych latach, Stowarzyszenie Hodowców i Użytkowników Kłusaków będące „kolebką” Fundacji, swoimi staraniami doprowadziło do zapoczątkowania wyścigów kłusaczych w Sopocie oraz na Służewcu w Warszawie.

Realizacja takiej inwestycji na terenie „Rudy” byłaby pierwszą tego typu nowoczesną inwestycją w Polsce. Aktualnie bowiem wszystkie miejskie (Służewiec w Warszawie, Partynice we Wrocławiu oraz tor w Sopocie), funkcjonujące obecnie tory są spadkiem okresu międzywojennego.

 

Wyścigi kłusaków są organizowane w Polsce we współpracy z francuską organizacją o nazwie Towarzystwo Zachęty do Hodowli Konia Francuskiego Cheval France. Obecnie polskie Stowarzyszenie Hodowców i Użytkowników Kłusaków aspiruje do przyjęcia do Europejskiej Federacji Kłusa UET (Union Européenne du Trot).

Posiadanie zatem homologowanego toru kłusaczego jaki przedstawiciele Fundacji chcą zbudować w Rybniku oraz członkostwo w UET  daje możliwość organizowania gonitw w ramach współpracy Totalizatora Sportowego – Traf z francuskim operatorem zakładów wzajemnych PMU, na które można robić zakłady na całym świecie. Same gonitwy są również transmitowane we wszystkie miejsca, gdzie docierają relacje z wyścigów konnych.

 

W ramach realizacji kompleksu sportowego planowana jest też  budowa boiska do gry w polo. Jak przekonują przedstawiciele Fundacji, ta nowa i widowiskowa dyscyplina sportu zdobywa duże uznanie i prężnie rozwija się w Polsce, zaś sam teren boiska do gry w polo może być wykorzystywany również do organizowania innych konkursów pozostałych konkurencji jeździeckich.
Planowana lokalizacja inwestycji.

Podpisanie listu intencyjnego to dopiero pierwszy krok do realizacji inwestycji... Fot. L. Tyl

Od lewej: Iwona Jasiulek - członek zarządu fundacji, Roman Mateusiak - przewodniczący rady fundatorów, Adam Fudali, prezydent Rybnika oraz Wiesław Kałuża - prezes fundacji. Fot. L. Tyl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2014-04-08

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt