Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

10 lat Rybnika w UE


Z początkiem maja mija 10 rocznica integracji Polski z Unią Europejską. Zapraszamy do udziału we wspólnym  świętowaniu jubileuszu w Rybniku. • We wtorek, 6 maja, o godz. 19.00, w bazylice św. Antoniego  Rybniku, z koncertem zatytułowanym „Maksymalnie… Górecki”, wystąpi Filharmonia Rybnicka im. Braci Szafranków, którą dyrygować będzie  Jerzy Maksymiuk.
  Muzycy wykonają utwory Henryka  Mikołaja Góreckiego, Felixa Mendelssohna oraz Ludwiga van Beethovena.
  Wstęp wolny.
 • W niedzielę, 11 maja zapraszamy na objazdową wycieczkę "Unibusem po inwestycjach". Jej celem jest  pokazanie zwiedzającym wybranych obiektów współfinansowanych ze środków unijnych (RPO WSL, ZPORR) w sposób nietypowy, od tzw. „kuchni”.

  Objazd odbędzie się w towarzystwie pracowników Urzędu Miasta zajmujących się na co dzień pozyskiwaniem środków unijnych oraz realizacją tychże inwestycji.
  Zwiedzanie odbędzie się według poniższego harmonogramu, a do dyspozycji uczestników będzie autobus (na ok. 150 osób), na który również zostały pozyskane środki w ramach RPO WSL.
   

  Program wycieczki:

   - godz. 13.00  - zbiórka uczestników na Placu Wolności w Rybniku przy Punkcie Informacji Turystycznej - przejazd na składowisko śmieci w Rybniku-Boguszowicach, zwiedzanie składowiska, zapoznanie się z tablicami informacyjnymi na temat budowy składowiska i eksploatacji znajdującymi się w ramach ścieżki ekologicznej, obserwacja panoramy z tarasu widokowego na II kwaterze.

   - godz. 15.30  - przejazd do hali widowiskowo-sportowej oraz krytej pływalni w Rybniku-Boguszowicach, zwiedzanie obiektów „od podziemi do widowni”, w trakcie zwiedzania będzie można zobaczyć m.in. niecki basenowe, zaplecze techniczne, a także wziąć udział w konkursach sportowych z atrakcyjnymi nagrodami, dla zwiedzających zostanie przygotowany ciepły poczęstunek.

   - godz. 17.30  - przejazd do Rybnickiego Centrum Kultury, zwiedzanie galerii sztuki, sali widowiskowej, baletowej  kameralnej oraz zaplecza technicznego. Pokazanie teatru od kulis, prezentacja efektów specjalnych, świetlnych i dźwiękowych. Zaprezentowanie różnych form zajęć artystycznych: baletowych, akrobatycznych, teatralnych oraz pracowni plastycznej, a także zwiedzanie garderób. Udział zwiedzających w konkursach i quizach  z nagrodami, malowanie twarzy, zabawy z rekwizytami teatralnymi.

   

  Rybnickie imprezy wpisują się projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego "Dni Otwarte Funduszy Europejskich", o którym więcej na stronie www.10latwue.pl

  Serdecznie zapraszamy!Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2014-04-23

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
(J. Piłsudski)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt