Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Młodzi siatkarze u prezydenta


W piątek, 9 maja, prezydent Rybnika, Adam Fudali, spotkał się z młodymi siatkarzami TS Volley Rybnik, którzy wywalczyli srebrny medal na mistrzostwach Polski juniorów w Bydgoszczy.Spotkanie w magistracie było okazją do zrelacjonowania tego, co działo się podczas mistrzostw w Bydgoszczy, które rozegrano w dniach 2-6 kwietnia br. Zawodnicy z Rybnika zostali określeni mianem rewelacji turnieju. Zmierzyć musieli się z drużynami z najwyższej półki.

W trakcie imprezy, w fazie grupowej, juniorzy TS Volley pokonali najpierw 3:0 zawodników Jastrzębskiego Węgla II. W następnym spotkaniu rybniczanie ulegli AKS Resovii Rzeszów 1:3. Kolejnym rywalem naszych zawodników była drużyna AZS UWM Olsztyn, którą TS Volley pokonał 3:0.

Awans do finału sportowcy z Rybnika uzyskali dzięki zwycięstwu nad gospodarzem turnieju – Chemikiem Bydgoszcz. W tym spotkaniu TS Volley wygrał pierwsze dwa sety, jednak zawodnicy z Bydgoszczy zdołali doprowadzić do remisu. O wyniku spotkania zadecydował więc tie-break, który rybniczanie wygrali 15:8.
Prezes TS Volley Rybnik - Roman Pinoczek wraz z trenerem Lechem Kowalskim przekazali prezydentowi Rybnika srebrny, wywalczony na mistrzostwach Polski w Bydgoszczy, medal. To forma podziękowania za wspieranie rybnickiego sportu. Fot.A. Kolenda.

 

W finale zawodnicy z Rybnika mieli szanse na zrewanżowanie się AKS Resovii Rzeszów. Niestety, rzeszowianie okazali się za silni i nie pozwolili zabrać sobie zwycięstwa, mimo bardzo dobrej postawy naszych zawodników.

Warto podkreślić, że zawodnik TS Volley Rybnik, Rafał Szymura, zdobył nagrodę indywidualną mistrzostw – został wybrany najlepszym przyjmującym turnieju.

Prezydent Rybnika, Adam Fudali, pogratulował młodym zawodnikom sukcesów. Podkreślił też, że wicemistrzostwo Polski jest dowodem na to, że szkolenie w zakresie siatkówki w Rybniku idzie w dobrym kierunku. Spore znaczenia ma tu także ciągłe rozwijanie rybnickiej bazy sportowo-rekreacyjnej.Pamiątkowe zdjęcie prezydenta Rybnika, Adama Fudalego i drużyny TS Volley Rybnik. Fot. A. Kolenda.

 

Wicemistrzowie Polski juniorów: Błażej Podleśny (kapitan), Rafał Szymura, Radosław Niestrój, Marcin Harazim, Bartosz Konsek, Jan Siemiątkowski, Paweł Łagodziński (libero), Wojciech Wowra (libero), Paweł Brzezina, Bartosz Skolimowski, Aleksander Czajkowski, Adam Szołtys, Sebastian Turek. Trenerzy: Lech Kowalski, Wojciech Kasperski.


Więcej informacji na stronie TS Volley Rybnik – ZOBACZ.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2014-05-09

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt