Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Sportowy Dzień Dziecka na placach zabaw


W poniedziałek, 2 czerwca, prezydent Rybnika, Adam Fudali odwiedził dzieci trzech rybnickich szkół. Spotkania zorganizowano na placach zabaw wybudowanych w 2013 roku w ramach V edycji rządowego programu „Radosna szkoła”.Okazją do wizyty był oczywiście Dzień Dziecka, który w szkołach zorganizowano na sportowo. Prezydent miasta złożył najmłodszym życzenia z okazji ich świeta i zobaczył, jak dzieci bawią się na przyszkolnych placach zabaw w Zebrzydowicach – w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 (całkowity koszt budowy placu: 126 868,50 zł, dofinansowanie z budżetu państwa: 63 434,00 zł), w Niedobczycach – w Szkole Podstawowej nr 22 (całkowity koszt budowy: 125 349,30 zł, dofinansowanie z budżetu państwa: 62 674,00 zł) i na Zamysłowie – w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 (całkowity koszt budowy: 120 471,62 zł, dofinansowanie z budżetu państwa: 60 235,00 zł). 

Wszystkie place zabaw posiadają atrakcyjne, a co najważniejsze bezpieczne urządzenia do zabawy. Dzieci mogą korzystać z huśtawek, ślizgawek, różnego typu drabinek, urządzeń do wspinania itp. Elementy placów zabaw zamontowane są na specjalnej, wytrzymałej, ale miękkiej nawierzchni, dzięki której ewentualny upadek w czasie zabawy nie jest groźny dla najmłodszych.

Warto podkreślić, że w Rybniku liczba nowych placów zabaw sukcesywnie rośnie – powstają one zarówno ze środków budżetu miasta, jak i przy wykorzystaniu dofinansowania w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”.Place zabaw budowane przez miasto służyć mają nie tylko uczniom czy przedszkolakom, ale i okolicznym mieszkańcom, którzy chcieliby ze swoimi dziećmi miło i bezpiecznie spędzić wolny czas – podkreśla prezydent Rybnika, Adam Fudali.

Życzymy wszystkim dzieciom wspaniałej i bezpiecznej zabawy! Trzeba jednak pamiętać, że plac zabaw jest naszą wspólną własnością i dlatego zawsze traktujmy go jak swoją własność prywatną – dbajmy o niego, opiekujmy się nim, pilnujmy go, by służył nam jak najdłużej  – dodają dyrektorzy placówek.


 

Ogólnodostępne place zabaw funkcjonują m.in.: już w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 (Niewiadom), Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 (Boguszowice Stare), Szkole Podstawowej nr 20 (Gotartowice), Szkole Podstawowej nr 34 (Smolna), Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 (Północ), Zespole Szkolno-przedszkolnym nr 7 (Orzepowice), Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 (Boguszowice Osiedle), Szkolno-Przedszkolnym nr 11 (Maroko-Nowiny).


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2014-06-02

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Mam mniej, niż się spodziewałem,
ale może więcej oczekiwałem, niż należało?

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt