Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Marzysz Ty, spełniamy my!


We wtorek, 3 czerwca, prezydent Rybnika, Adam Fudali spotkał się z przedstawicielami firm Doosan i BGŻ, którzy przekazali darowizny na realizację przedsięwzięcia „Marzysz Ty, spełniamy my”.„Marzysz Ty, spełniamy my” to akcja zainicjowana przez Młodzieżową Radę Miasta Rybnika. Przedsięwzięcie ma na celu spełnianie marzeń terminalnie chorych dzieci z Rybnika w wieku do 16 lat.

Podczas spotkania w rybnickim magistracie na realizację akcji firma Doosan przekazała 20 tys. zł, a Bank BGŻ 4 tys. zł. Równocześnie rybnicka Młodzieżowa Rada Miasta prowadzi akcję charytatywną, polegającą na zbiórce dodatkowych pieniędzy na ten cel. Zbiórka będzie prowadzona m.in. podczas nadchodzących Dni Rybnika oraz w ramach innych miejskich imprez.
Przedstawiciel Doosan Babcock Energy Polska, Wojciech Thomas, przekazał Młodzieżowej Radzie Miasta 20 tys. zł na realizację akcji „Marzysz Ty, spełniamy my”. Fot. A. Kolenda

 

W spotkaniu w rybnickim magistracie udział wzięli również przedstawiciele rybnickich organizacji działających na rzecz osób potrzebujących, zwłaszcza niepełnosprawnych. Celem spotkania było wstępne ustalenie procedur, dzięki którym realizacja przedsięwzięcia będzie możliwa. Kwota wstępnie przyjęta na spełnienie marzenia jednego dziecka to 5 tys. zł.

- Bardzo się cieszę, że udało się nam tu wszystkim spotkać, żeby porozmawiać o niezwykle ważnej inicjatywie. Myślę, że nie ma większej radości, jak zrobienie czegoś dobrego dla kogoś. Potrzeby są jednak przeogromne. Jeżeli się naprawdę zintegrujemy, jesteśmy w stanie bardzo dużo zrobić – podkreślał prezydent Rybnika, Adam Fudali.Dariusz Krzempek z Banku BGŻ przekazał na ręce prezydenta Rybnika, Adama Fudalego, darowiznę w wysokości 4 tysięcy zł na realizację projektu Młodzieżowej Rady Miasta i Stowarzyszenia Razem. Fot. A. Kolenda


- Chcemy w Rybniku pokazać, że jesteśmy w stanie na tyle silnie się zintegrować, żeby pomóc chorym dzieciom, dać im promyczek nadziei w trudnych dla nich chwilach. W ramach przedsięwzięcia nie będziemy kupować np. sprzętu medycznego. Chcemy spełniać po prostu zwyczajne dziecięce marzenia. Czasem jest to np. pragnienie zobaczenia morza. Pozyskane od sponsorów kwoty to dopiero początek, Młodzieżowa Rada Miasta będzie aktywnie działać na rzecz tego, by móc spełnić jak najwięcej dziecięcych marzeń – dodała zastępca prezydenta Rybnika, Joanna Kryszczyszyn.

- Chcemy być kojarzeni nie tylko z biznesem, ale także z życiem społeczności lokalnych. Mamy nadzieję, że będziemy uczestniczyć jeszcze w niejednej takiej inicjatywie – wskazywali przedstawiciele darczyńców.

Celem akcji „Marzysz Ty, spełniamy my” jest także promocja idei wolontariatu, próba zachęcenia młodych ludzi do podarowania potrzebującym najcenniejszego daru – własnego czasu. Młodzi radni mają nadzieję, że przedsięwzięcie pokaże innym, że zaangażowanie na rzecz potrzebujących może przynieść prawdziwą radość.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2014-06-04

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Najlepszym lekarstwem na gniew jest poczekać.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt