Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Spotkanie z młodymi pasjonatami turystyki


W środę, 18 czerwca, prezydent Rybnika, Adam Fudali, spotkał się z laureatami XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” i XLII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego.W czasie spotkania w magistracie laureaci obu przedsięwzięć podzielili się z prezydentem Rybnika swoimi wrażeniami z finałów konkursów poświęconych turystyce. Zdali też relację z promocji swego rodzinnego miasta na ogólnopolskim forum oraz podziękowali za udzielanie wsparcia szkolnym imprezom turystyczno-krajoznawczym.

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” i Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy to przedsięwzięcia skierowane do młodzieży szkolnej, organizowane przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu i Turystyki).

Ogłoszenie wyników konkursu „Poznajemy Ojcowiznę” odbyło się w Biłgoraju w dniach 16-18 maja br. Na poziomie szkół podstawowych reprezentująca województwo śląskie drużyna z Rybnika zakwalifikowała się do grona finalistów w kategorii prac zbiorowych. Są to uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 19 (Kalina Karwot, Bartosz Karwot i Eliza Tatarczyk pod opieką Beaty Wawoczny). Uznanie wzbudziła ich praca „Między niebem a ziemią… czyli Śląsk widziany z góry”.
Fot. A. Kolenda

 

Finał centralny Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego odbył się w Barlinku w dniach 29 maja – 1 czerwca br. Województwo śląskie reprezentowały 3 drużyny z Rybnika – wszystkie uplasowały się w swoich kategoriach na trzecim miejscu. Najmłodszą drużynę tworzyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19: Paweł Pałka, Jakub von Rebenstok i Grzegorz Niziurski pod opieką Michałą Wieczorka. Warto podkreślić, że Jakub von Rebenstok zdobył tytuł Najlepszego Krajoznawcy turnieju.

Na poziomie szkół gimnazjalnych nasze miasto i województwo reprezentowała drużyna SKKT „Kamzik” w składzie: Karolina Rugor z Gimnazjum nr 7 oraz Szymon Pałka i Daniel Mołdrzyk z Zespołu Szkół Urszulańskich  (opiekun: Michał Wieczorek).

Kamil Pałka, Szymon Śliwinski i Maciej Boczarski (pod opieką Ewy Gatnar) z I LO w Rybniku tworzyli drużynę najstarszą. Ekipa ta została uhonorowana dodatkowo wyjątkowym dyplomem „fair play”.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2014-06-18

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Niestety, do swojego "za późno" każdy musi dojść sam...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt