Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Rada Seniorów – sylwetki kandydatów


Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami kandydatów zgłoszonych do Rybnickiej Rady Seniorów.Rybnicką Radę Seniorów tworzyć będzie 15 osób: 9 przedstawicieli organizacji działających na rzecz osób starszych na terenie Rybnika, 3 osoby wskazane przez Prezydenta Miasta Rybnika oraz 3 osoby wskazane przez Radę Miasta Rybnika.

Organizacje działające na rzecz osób starszych na terenie Rybnika swoich kandydatów mogły zgłaszać do 7 lipca. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami kandydatów:

 • Alicja Dziwoki, ur. 28.6.1944 r., zam. Rybnik - Popielów

Zgłaszający: Klub Seniora Radziejów w Rybniku

Kandydatka jest współzałożycielem Stowarzyszenia „Klub Seniora Radziejów”. Pełniła funkcję skarbnika, obecnie jest Przewodniczącą Klubu. Jest bez reszty zaangażowana we wszystko co robi. Ponadto jest osobą dobrze zorganizowaną, rzetelną i kompetentną, której leży na sercu dobro seniorów. Organizuje spotkania w dzielnicy, wycieczki, pielgrzymki oraz odwiedziny najstarszych. Jest osobą dyspozycyjną.

 • Jolanta Groborz, ur. 9.2.1949 r., zam. Rybnik - Nowiny


Zgłaszający: Związek Nauczycielstwa Polskiego Zarząd Oddziału w Rybniku

Kandydatka jest członkiem Zarządu Sekcji Emerytów i Rencistów przy ZO ZNP w Rybniku. Jest osobą kreatywną i przedsiębiorczą. Wspiera wiele osób w podeszłym wieku i służy im pomocą. Od 2001 roku pełni funkcję ławnika sądowego, a w kadencji 2012-2015 pełni funkcję Przewodniczącego Zarządu Ławniczego.

 • Barbara Natkaniec, ur. 9.1.1942 r., zam. Rybnik - Meksyk


Zgłaszający: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rybniku

Kandydatka jest bardzo aktywnym członkiem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku od momentu jego założenia. Przez dwie kadencje pełniła funkcję członka Zarządu, obecnie pełni funkcję zastępcy prezesa. Jest autorką programu współpracy międzypokoleniowej i osobą odpowiedzialną za jego realizację. Zna specyfikę pracy organizacji pozarządowych oraz problemy ludzi starszych. Uczestniczyła w wielu szkoleniach, konferencjach regionalnych i ogólnopolskich, które były poświęcone problematyce osób starszych. Jest świetnym organizatorem oraz posiada umiejętność pracy w zespole. Posiada wykształcenie średnie techniczne.

 • Wanda Korzuch, ur. 17.10.1944 r., zam. Rybnik - Centrum


Zgłaszający: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rybniku

Kandydatka jest aktywnym członkiem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku od momentu jego założenia. Pełniła funkcję sekretarza Zarządu. Obecnie aktywnie działa w sekcji plastycznej „Impresja”. Posiada znajomość specyfiki pracy organizacji pozarządowych. Jest autorką wielu projektów grantowych. Uczestniczyła w konferencjach regionalnych i ogólnopolskich, na których poruszane były problemy ludzi starszych. Jest dobrym organizatorem. Posiada wykształcenie wyższe techniczne.

 • Stanisław Fliegel, ur. 8.5.1932 r., zam. Rybnik - Centrum


Zgłaszający: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Rybniku

Kandydat jest długoletnim członkiem Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Rybniku i inicjatorem działalności na rzecz osób starszych. W działalności związkowej wyróżnia się dużą operatywnością i troską w stosunku do osób potrzebujących pomocy w trudnych chwilach życiowych, jest czuły i wrażliwy na ich krzywdę. Ponadto jest osobą koleżeńską a zarazem stanowczą i uczciwą. Zawsze pozytywnie odnosi się na temat rozbudowującego się i piękniejącego Miasta Rybnika. Nie jest członkiem żadnej organizacji partyjnej.

 • Bronisława Mirowska, ur. 12.11.1939 r., zam. Rybnik - Pólnoc


Zgłaszający: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Rybniku

Kandydatka urodziła się i zamieszkuje stale w Rybniku. Jest długoletnim członkiem i działaczem Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarządu Oddziału Rejonowego w Rybniku. W swojej pracy wykazuje duże zaangażowanie w powierzonych jej obowiązkach. Jest sumienna i obowiązkowa i ma na uwadze zawsze dobro zrzeszonych członków. Praca wśród ludzi starszych sprawia jej duże zadowolenie Jest dobrym organizatorem imprez dla seniorów tj. wycieczek, spotkań itp. Służy pomocą ludziom chorym. Cieszy ją każda inwestycja rozbudowującego się i piękniejącego Miasta Rybnika oraz dobra praca Urzędu Miejskiego.

 • Andrzej Oświecimski, ur. 2.1.1939 r., zam. Rybnik – Paruszowiec - Piaski


Zgłaszający: Rybnickie Koło Emerytów i Rencistów „SILESIA” w Rybniku Zarząd Oddziału Rejonowego w Rybniku

Kandydat jest Radnym Miasta Rybnika, aktywnym wieloletnim działaczem Rady Dzielnicy Paruszowiec - Piaski. Przewodniczący czynnie uczestniczy w działalności koła. Jest osobą komunikatywną, aktywną, wykazującą się zdolnościami organizacyjnymi, co wielokrotnie udowodnił. Interesuje się sportem, problemami i pomocą na rzecz mieszkańców Miasta Rybnika.

 • Alfred Frelich, ur. 10.6.1940 r., zam. Rybnik - Popielów


Zgłaszający: Fundacja „Byle do Wiosny” w Rybniku

Kandydat jest wieloletnim członkiem Koła Emerytów i Rencistów w Rybniku. Zajmuje się aktywizowaniem seniorów w dzielnicach Popielów i Radziejów poprzez organizowanie wyjazdów, spotkań okolicznościowych oraz tematycznych, związanych z kulturą i historią regionu. W ubiegłym roku zorganizował grupę osób uczestniczących w projekcie ASOS, organizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Popielowie.

 • Henryk Adamczyk, ur. 9.1.1944 r.,zam. Rybnik - Orzepowice


Zgłaszający: Stowarzyszenie Zwykłe Rybnickiego Towarzystwa Dzielnicy Północ

Kandydat w roku 1991 był współzałożycielem, a następnie przez długie lata przewodniczącym Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 35 w Rybniku. Od roku 2002 jest przewodniczącym Klubu Seniora przy Parafii św. Floriana w Orzepowicach. Aktywnie działa na rzecz seniorów i osób starszych dzielnicy. Jest długoletnim aktywnym członkiem Rady Dzielnicy Orzepowice.

 • Ryszard Fuchs, ur. 7.9.1941 r., zam. Rybnik - Meksyk


Zgłaszający: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział w Rybniku

Kandydat jest emerytowanym nadinspektorem Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku. Wcześniej pracował na Politechnice Śląskiej, w KWK Rydułtowy oraz w Rybnickim Zjednoczeniu Przemysłu Węglowego (ze zmianami). Jest uznanym społecznikiem. Od lat organizuje proekologiczne konferencje naukowo-techniczne. Wniósł ogromny wkład w utworzenie wirtualnej „Izby pamięci zlikwidowanych kopalń Rybnickiego Okręgu Węglowego. W latach 1994 -2003 pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Rady Dzielnicy Meksyk w Rybniku. Jest aktywnym członkiem Koła Seniora przy Zarządzie Oddziału.

 • Maksymilian Tarabura, ur. 23.4.1931 r., zam. Rybnik - Centrum


Zgłaszający: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział w Rybniku

Kandydat jest emerytowanym naczelnym inżynierem górniczym dawnego Rybnickiego Zjednoczenia Przemysłu Węglowego (ze zmianami). Wcześniej pracował w kierownictwie Kopalń: KWK „Chwałowice” (kierownik robót górniczych), KWK „Anna” (główny inżynier górniczy), KWK „Borynia” (dyrektor kopalni). Ma wyrobiony zmysł organizatorski, udziela się społecznie. Jest aktywnym członkiem Klubu Seniora SITG przy KWK „Chwałowice”.Przedstawiciele organizacji działających na rzecz osób starszych wybrani zostaną na spotkaniu wyborczym, które odbędzie się 8 września w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych.

 

Więcej informacji na temat wyborów do Rybnickiej Rady Seniorów TUTAJ.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2014-07-11

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Teatr uczy nas żyć, życie nas uczy udawać...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt