Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Spotkanie z utytułowanymi judokami


W czwartek, 31 lipca, Prezydent Rybnika, Adam Fudali, spotkał się z zawodnikami Klubu Sportowego Polonia Rybnik, którzy w ostatnim czasie osiągnęli bardzo dobre wyniki na forum krajowym i międzynarodowym.W czasie spotkania sportowcy pochwalili się sukcesami, jakie odnieśli na Mistrzostwach Europy Kadetów i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Mistrzostwa Europy odbyły się w Atenach w dniach 4-6 lipca br. Podczas imprezy zawodniczka KS Polonia Rybnik, Julia Kowalczyk, zdobyła brązowy medal. To pierwszy od 20 lat medal mistrzostw Europy zdobyty dla klubu – w 1994 roku na mistrzostwach Europy Juniorów w Portugalii Artur Kejza (obecny trener klubu) wywalczył brąz.

Julia Kowalczyk, by osiągnąć swój życiowy sukces, musiała stoczyć sześć pojedynków, z których w pięciu zwyciężyła. Nie zdołała pokonać tylko Niemki - Thei Gercken.

W Mistrzostwach Europy Kadetów w Atenach startowało 429 zawodników, reprezentujących 42 kraje. W kategorii wagowej, w której startowała Julia Kowalczyk (57 kg) rywalizowało 28 zawodniczek. Reprezentantem Polski na tych mistrzostwach był też inny zawodnik klubu – Paweł Borowski, który po przegranym pierwszym pojedynku z zawodnikiem z Armenii odpadł z dalszej rywalizacji.

Zawodnicy KS Polonia Rybnik bardzo dobrze zaprezentowali się także podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Oleśnicy koło Wrocławia. Sportowcy zdobyli tam 3 medale. Złoto wywalczył Paweł Borowski, a srebro: Julia Kowalczyk i Paweł Kejza.
Fot. K. Jaroch

 

Zdobyte medale sytuują KS Polonię Rybnik w czołówce klubów judo w Polsce w rywalizacji młodzieżowej. Obecnie w klubie trenuje ponad 300 osób. Klub stawia na szkolenie młodych zawodników, którzy mogą trenować nie tylko w centrum miasta, ale także w dzielnicach: Maroko-Nowiny (Zespoł Szkół nr 3), Niedobczyce (Szkoła Podstawowa nr 22) oraz Boguszowice (Gimnazjum nr 7).

Spotkanie w magistracie, w którym poza zawodnikami udział wzięli także: Juliusz Kowalczyk – Prezes KS Polonia Rybnik, Artur Kejza – trener zawodników i Eugeniusz Perenc – wiceprezes klubu, było też okazją do rozmów na temat miejskiej infrastruktury sportowej oraz roli sportu w wychowaniu młodych ludzi. Przedstawiciele klubu podkreślali, że sukcesy zawodników nie byłyby możliwe bez finansowego wsparcia Miasta Rybnika.Fot. K. Jaroch

 

Więcej informacji o sukcesach judoków na stronie www.judorybnik.pl


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2014-07-31

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Teatr uczy nas żyć, życie nas uczy udawać...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt