|
Otwarcie stadionu lekkoatletycznego
Z udziałem prezydenta Rybnika Adama Fudalego oraz znanych polskich sportowców: Roberta Korzeniowskiego, Artura Partyki i Tomasza Sikory, dokonano symbolicznego otwarcia stadionu lekkoatletycznego w Rybniku.
Już od godziny 13.00 na stadionie trwała rywalizacja dzieci i młodzież w Otwartych Mistrzostwach w Lekkoatletyce o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika. Tuż po 16.00, mimo ulewnego deszczu, rozpoczęła się pokazowa rywalizacja czołowych zawodników kadry narodowej seniorów w lekkoatletyce, w konkurencjach: bieg 400 m, skok wzwyż, chód sportowy, pchnięcie kulą.
Przebudowa stadionu lekkoatletycznego (sąsiadującego ze stadionem miejskim, przy ul. Gliwickiej) rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. W wyniku trwającej blisko rok inwestycji powstał nowoczesny obiekt służący lekkoatletycznym klubom z Rybnika oraz wszystkim mieszkańcom zainteresowanym rekreacyjnym uprawianiem lekkoatletyki, zwanej „królową sportu”.
Wykonano m.in. odwodnienie stadionu i nawierzchni utwardzonych, przebudowano ciąg kanalizacji deszczowej, wybudowano system nawadniania trawiastej płyty boiska oraz sieć wodociągową. Powstały nowe trybuny ziemne na 508 miejsc siedzących, budynek sędziego zawodów, oświetlenie stadionu i trybun. Wykonano instalację nagłośnienia i informacji elektronicznej dla widzów (ekran LED). Nowe ciągi komunikacyjne ułożono z kostki betonowej, oddzielono również stadion lekkoatletyczny od stadionu głównego (żużlowo-piłkarskiego) za pomocą ogrodzenia panelowego.
Przebudowana została arena sportowa, obejmująca obecnie:
- bieżnię okólną 400 m – 6 torową, - bieżnię prostą 100 m i 110 m przez płotki – 8 torową, - rozbieg i zeskocznię do skoku w dal i trójskoku, - skocznię do skoku wzwyż, - rzutnię do rzutu oszczepem, - rozbieg i zeskocznię do skoku o tyczce, - rzutnię do pchnięcia kulą, - rzutnię do rzutów dyskiem i młotem, - rów z wodą do biegu z przeszkodami.
Zastosowane nawierzchnie kauczukowe posiadają certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych, tzw. IAAF. Prace wykonała wybrana w przetargu firma Eurodom z Żywca za kwotę 8,8 mln zł. Warto dodać, że Miasto uzyskało również 1 mln zł dofinansowania z „Programu Rozwoju Inwestycji Sportowych” zarządzanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Od prawej: prezydent Adam Fudali, Robert Korzeniowski, Tomasz Sikora i Artur Partyka. Fot. L. Tyl Fot. L. Tyl Fot. L. Tyl Fot. L. Tyl Fot. L. Tyl
Data dodania: 2014-09-13
powrót
|
|