Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Festiwal światła na rybnickim DEPTAKU


17 października wieczorem centrum Rybnika zamieni się w królestwo światła, ognia i muzyki. A to wszystko za sprawą wydarzenia „Wdepnij na DEPTAK”.Uroczyste otwarcie zrewitalizowanych ulic Jana III Sobieskiego i Powstańców Śl. rozpocznie już w piątek, o godz. 19.00 spektaklem Bractwa Ognia „Spaleni”. Następnie światło poprowadzi zebranych nowym deptakiem, aż do samej bazyliki św. Antoniego.

 

Na trasie zostały przygotowane iluminacje ponad 40 kamienic. Wykonaniem zajęła się Pracownia Architektonicznej „Qbik” z Nysy. Zamontowano około 1000 opraw oświetleniowych. Każda z kamienic otrzymała swój indywidualny projekt, który ma podkreślić walory architektoniczne zabudowy. Iluminacje mają charakter eventowy.

 

– „Nasza pracowania zajmuje się projektowaniem oświetlenia zarówno użytkowego,  jak i dekoracyjnego. Uzupełnieniem oferty są projekty mappingowe i instalacje świetlne. Zostaliśmy poproszeni o przygotowanie atrakcji świetlnych z okazji święta pn. „Wdepnij na DEPTAK”. Mamy nadzieję, że kilka dni, podczas których zmienimy nocny wizerunek miasta, przyczynią się do powstania imprezy cyklicznej – dziś roboczo nazwanej „festiwalem światła”. Jest to jedyna tego rodzaju impreza na Śląsku” – dodaje Michał Kaczmarzyk z pracowni „Qbik”.

 

 

Zwieńczeniem czasowych iluminacji  będzie uruchomienie instalacji stałej iluminacji architektonicznej na bazylice św. Antoniego. Projekt realizuje Firma „Zdzienicki” pod kierunkiem Antoniego Zdzienickiego i Krzysztofa Domagały. Iluminacja bazyliki, którą udało się powiązać z prezentacją fontanny i pokazem laserowym to jedne z najważniejszych punktów programu „Wdepnij na DEPTAK”.

 

Pokaz laserowy to niesamowite wrażenia przenoszące widza w futurystyczny świat tajemniczego kosmosu. Całość pokazu zrealizuje firma „Visual Sensation”. Aby nie pozostawać jedynie w strefie sztucznego światła, dr Wit Pichurski z Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego  przygotował instalację rzeźbiarską opartą na  żywym ogniu. Będzie można ją podziwiać na początku ulicy Sobieskiego.

 

Młodzi architekci z  Pracowni Architektonicznej „Qbik”: Piotr Janik i Jarosław Zwias zaprezentują nietypową iluminację na „Świerklańcu”. Będzie to wideoiluminacja, czyli coś co jest następstwem dzisiejszych tradycyjnych iluminacji. Całość projektów świetlnych, laserowych i ogniowych nadzorują architekci Michał Kaczmarzyk i Piotr Ożana.

 

Program wydarzenia „Wdepnij na DEPTAK” - tutaj

 


Kliknij w obrazek, żeby przejść do galerii:


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2014-10-17

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Każdy jest kowalem swego losu. Najczęściej niewykwalifikowanym.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt